Kandydatów można zgłaszać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4 do 14 listopada go godz. 15. W skład Rady Seniorów mogą wejść osoby, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami gminy Krzeszowice.
Zgłoszenia kandydatów na członków Miejskiej Rady Seniorów należy dokonać na odpowiedniej karcie, którą można pobrać w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4 pok. 101 oraz na stronie internetowej gminy Krzeszowice.
Kto może zgłaszać kandydatów?
a) Organizacje Pozarządowe działające w Krzeszowicach na rzecz środowiska osób starszych (maksymalnie 5 przedstawicieli),
b) Klub Seniora działający przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach (maksymalnie 3 przedstawicieli);
c) Związek Emerytów i Rencistów z siedzibą w Krzeszowicach (maksymalnie 3 przedstawicieli);
d) Burmistrz gminy Krzeszowice spośród osób niezatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach (maksymalnie 2 przedstawicieli)';
e) Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach spośród osób spoza składu Rady Miejskiej w Krzeszowicach ( maksymalnie 2 przedstawicieli).
Seniorzy będący przedstawicielami organizacji pozarządowych i Klubu Seniora wybierani będą poprzez głosowanie na spotkaniu z władzami gminy, które odbędzie się 28 listopada o godzinie 16 w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4. Kandydaci, którzy nie weszli do składu Miejskiej Rady Seniorów, tworzą listę rezerwową zgodnie z liczbą uzyskanych głosów.
Lista osób kandydujących z nazwą podmiotu zgłaszającego i krótkim opisem doświadczenia każdego kandydata na członka Miejskiej Rady Seniorów, zostanie zamieszczona 19 listopada r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.
Lista wybranych osób na członków Miejskiej Rady Seniorów zostanie zamieszczona 30 listopada na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Wybory samorządowe 2018. Cisza wyborcza - co oznacza?