Wiele atrakcji przygotowano specjalnie dla dzieci: warsztaty, zabawy z masą solną, zjazd "u liny", dekorowanie solniczek, gry i konkursy rodzinne oraz całodzienna zabawa przy XVII-wiecznej warzelni soli!
"Święto Soli", organizowane przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, to także możliwość zwiedzenia wystaw: "Solniczki - małe arcydzieła sztuki", "Górnictwo w sztuce - sztuka w górnictwie", "Sól na świecie w fotografii", obejrzenia filmów w Kinie Solnym oraz spotkania z językoznawcą dr Ewą Horyń, która opowie o etymologii nazw i nazwisk związanych z solą oraz o słownictwie kopalnianym. Szczególną atrakcją będzie wycieczka szlakiem dawnych szybów wielickiej kopalni.
Na estradzie dużo muzyki, którą zapewnią: Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli "Wieliczka", Quartet Klezmer Trio, Pancackes, Coffee Break. Tradycyjnie zaprezentują się stoiska dawnych i obecnych producentów soli i uzdrowisk solankowych, a dla miłośników skarbów ziemi minigiełda minerałów. W przeszłość przeniosą historyczne inscenizacje "Co cesarskie.", "Licytacja" i "Sól nasza najlepsza".
Specjalną atrakcją tegorocznego święta będzie możliwość obejrzenia animacji kolejnych faz rozwojowych Zamku Żupnego - wpisanego w 2013 roku na listę UNESCO.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail.
Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i
Google+