Były wykłady na temat życia sów, jeży i roli roślin w oczyszczaniu powietrza. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych sadzeniu drzew, czy budowie domków dla owadów. - Takie domki można umieszczać na drzewach. Należy pamiętać, żeby znajdowały w nasłonecznionych miejscach i od wschodniej strony - mówi Andrzej Olender z Ostrowa o "lokalach" dla dzikich pszczół. Prezentował też "śpiące królewny", czyli przyszłe pszczele królowe, które w tej chwili jeszcze znajdują się w zimowym letargu.
Danuta Król z Niezwojowic opowiadała jak powstaje miód, czym różni się pszczoła zapylająca od robotnicy i jakie są walory pyłku kwiatowego. - Kto je miód pyłek kwiatowy, ten jest zawsze zdrowy - zapewnia.
Przy okazji konferencji nagrody odebrali laureaci konkursów. W części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych oraz proszowickiej Jedynki. Co ostatni zaprezentowali m. in. "taniec robotów".
W sobotę odbędzie się praktyczna część Dni Wierzby Głowiastej, czyli ogławianie drzew. Zbiórka o godz. 9 pod siedzibą firmy Norpolhaus w Szreniawie.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
WIDEO: Barometr Bartusia. Na konsumpcji długo nie pociągniemy