Oprócz Rynku Głównego, stałym miejscem prezentacji jest ulica św. Anny 12, w Collegium Medicum UJ. W tym samym czasie w budynkach uczelni, instytutów oraz innych organizacji odbywać się będą wykłady, spotkania, panele dyskusyjne, wystawy, warsztaty naukowe.
Koordynatorem Festiwalu jest Uniwersytet Rolniczy. Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Oprócz festynu, planowane są inne atrakcje, m.in. bieg po wiedzę na Błoniach (pobiegną uczniowie i nauczyciele), koncerty i spektakle studentów PWST (na zakończenie festiwalu wystawia American Poetry Breakfast).
Pierwszy Festiwal Nauki w Krakowie zorganizował Uniwersytet Jagielloński z okazji 600-lecia Odnowienia Akademii Krakowskiej. Po Uniwersytecie Jagiellońskim głównym organizatorem była Akademia Górniczo-Hutnicza (2005-2007), a po niej Politechnika Krakowska (2008– 2010). Od 2011 r. funkcję koordynatora objął Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W tym roku w organizację Festiwalu zaangażowanych jest 14 uczelni wyższych Krakowa i 3 instytuty naukowe.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+