Małopolska podzielona została na pięć subregionów. Stolicą jednego z nich jest Tarnów. Pomysły konkretnych inwestycji z każdego z nich powinny zostać zgłoszone w Urzędzie Marszałkowskim do połowy września. Na razie w całej Małopolsce zgłoszono zaledwie jeden - dotyczy rozbudowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. - Zwykle jest tak, że wysyp wniosków następuje w pobliżu końca wyznaczonego terminu - mówi Roman Ciepiela, wicemarszałek Małopolski.
Być może w Subregionalnym Programie Rozwoju zapisany zostanie turystyczny projekt 8 podtarnowskich gmin dotyczący zagospodarowania pożwirowych zbiorników wodnych. Nie jest wykluczony kolejny etap rozbudowy PWSZ. Co jeszcze? Wszystko zależy od inwencji miast, gmin, organizacji pozarządowych oraz firm.
- Już wiemy, że większa pula unijnych funduszy niż w ostatnich latach przeznaczana będzie na projekty innowacyjne, mniej na transport i drogi - mówi wicemarszałek Ciepiela.
Na dotacje liczyć mogą inwestycje o znaczeniu regionalnym kosztujące ponad 50 mln zł lub subregionalne od 20 mln zł wzwyż.
Tarnowska konferencja sub-regionalna odbędzie się 19 września. W jej trakcie zaprezentowane będą zgłoszone z tego terenu projekty. Ich ostateczna lista zatwierdzona zostanie przed końcem roku. Potem województwo negocjować będzie zapisy strategii z Komisją Europejską oraz polskim rządem.
W szpitalu zlekceważono zgwałconą pacjentkę? Prokuratura sprawdza
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
