https://gazetakrakowska.pl
reklama
18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnowie nie chcą kasy z Unii?

Andrzej Skórka
Przemek Świderski
Urząd Marszałkowski przygotowuje Subregionalny Program Rozwoju Małopolski do roku 2020. To zapisane w tym opracowaniu inwestycje będą mogły liczyć na dofinansowanie z unijnych dotacji po roku 2014. Jak na razie lista propozycji jest jednak niemal pusta.

Małopolska podzielona została na pięć subregionów. Stolicą jednego z nich jest Tarnów. Pomysły konkretnych inwestycji z każdego z nich powinny zostać zgłoszone w Urzędzie Marszałkowskim do połowy września. Na razie w całej Małopolsce zgłoszono zaledwie jeden - dotyczy rozbudowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. - Zwykle jest tak, że wysyp wniosków następuje w pobliżu końca wyznaczonego terminu - mówi Roman Ciepiela, wicemarszałek Małopolski.

Być może w Subregionalnym Programie Rozwoju zapisany zostanie turystyczny projekt 8 podtarnowskich gmin dotyczący zagospodarowania pożwirowych zbiorników wodnych. Nie jest wykluczony kolejny etap rozbudowy PWSZ. Co jeszcze? Wszystko zależy od inwencji miast, gmin, organizacji pozarządowych oraz firm.

- Już wiemy, że większa pula unijnych funduszy niż w ostatnich latach przeznaczana będzie na projekty innowacyjne, mniej na transport i drogi - mówi wicemarszałek Ciepiela.

Na dotacje liczyć mogą inwestycje o znaczeniu regionalnym kosztujące ponad 50 mln zł lub subregionalne od 20 mln zł wzwyż.

Tarnowska konferencja sub-regionalna odbędzie się 19 września. W jej trakcie zaprezentowane będą zgłoszone z tego terenu projekty. Ich ostateczna lista zatwierdzona zostanie przed końcem roku. Potem województwo negocjować będzie zapisy strategii z Komisją Europejską oraz polskim rządem.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj za darmo

W szpitalu zlekceważono zgwałconą pacjentkę? Prokuratura sprawdza

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Artur
W okolicach Tarnowa przydało by się lotnisko dla samolotów pasażerskich 100-150 osób na początek.
a potem rozbudować w przszyszłości ( Tarnów Wschodni) miał być budowany
lotnisko transportowo- pasażerskie
A
Artur
Jeżeli Unia daje to wybudować symbolicznie linie tramwajową. Koszt budowy 150mln + 8 mln tramwaj
Jechały by Jana Pawła II, Słoneczna, Słowackiego, Szkotnik, Krakowska, Czerwona do Mościc.
W
Wnerwiony Dolot
Jeśli są to dofinansowania do drogich projektów, to dlaczego Miasto już teraz nie myśli o zabezpieczeniu środków finansowych na budowę lotniska, które bądź co bądź jest zapisane w strategii rozwoju Miasta?! Wstępne kosztorysy już były, więc wniosek w tej sprawie nie byłby chyba zaprzepaszczony, zwłaszcza że kasa będzie przeznaczona na inwestycje po 2014 r. jak podano w artykule.
M
Max
Czy to z tej kasy POżyczonej przez UE na lata 2015-2020 , remontowana będzie droga śmierci nr 984 ?
k
kwak
klasę polityczną w tym kraju trzeba jak najszybciej wymienić, bo zupełnie oderwała się od rzeczywistości - w przeciwnym razie grozi nam scenariusz uliczny, a to byłaby katastrofa - oto do czego może doprowadzić zamknięcie demokracji dla kolesi i elit.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska