Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wadowice. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II bez barier dla zwiedzających. Przyjazne dla niesłyszących i osób z autyzmem [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicah bez barier dla zwiedzających. Przyjazne dla niesłyszących i osób z autyzmem. Zaprasza również całe rodziny.
Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicah bez barier dla zwiedzających. Przyjazne dla niesłyszących i osób z autyzmem. Zaprasza również całe rodziny.
Papieskie Muzeum bez barier, otwarte dla każdego zwiedzającego. W Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach, historię życia JP II i jego pontyfikatu, można już poznać w Polskim Języku Migowym. Z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, a także o osobach wysoko wrażliwych i tych, którym wizytę w muzeum może utrudniać nadmiar bodźców, wprowadzono „ciche godziny” zwiedzania. Atrakcją dla zwiedzających jest od teraz interaktywna gra muzealna. Poznajcie szczegóły.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE [przycisk]g[/przycisk]

Papieskie Muzeum JP II w Wadowicach dostępne dla osób z autyzmem

„Ciche godziny” to nie tylko kolejny etap otwierania Muzeum na osoby ze szczególnymi potrzebami, ale też forma budowania społecznej świadomości o potrzebach osób w spektrum i ich bliskich.

- Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób w spektrum autyzmu, do rodzin z dziećmi (także mającymi trudności w zakresie integracji sensorycznej), do osób wysoko wrażliwych i wszystkich, którzy chcą zwiedzić wadowickie muzeum bez nadmiaru bodźców

- informują pracownicy muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.

Wprowadzenie „cichych godzin” podniesie komfort ich wizyty w rodzinnym domu Papieża i pozwoli poznać historię Ojca Świętego w przyjaznej przestrzeni. Można też skorzystać z dostępnych audioprzewodników lub na swoje urządzenie mobilne pobrać aplikację do samodzielnego zwiedzania. W obu przypadkach potrzebne są słuchawki. W czasie „cichych godzin” odwiedzający będą proszeni o powstrzymanie się od głośnych rozmów i wyciszanie telefonów komórkowych - dodają.

„Ciche godziny” zwiedzania odbywać się będą od 30 stycznia 2022 r. w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przez ostatnie dwie godziny otwarcia ekspozycji czyli od godz. 14 do 16. Wtedy wyłączone zostaną w muzeum multimedia oraz muzyka.

Gra muzealna dla rodzin odwiedzających muzeum JP II w Wadowicach

Od 18 stycznia 2022 roku w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, można wziąć udział w interaktywnej rodzinnej grze muzealnej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację oraz dostępną w kasie biletowej kartę zadań. Zagadki i zadania do wypełnienia pomogą rozwiązać główne hasło.

- Taka forma zwiedzania będzie atrakcyjna dla najmłodszych i pozwoli im – także poprzez zabawę – poznać osobę Karola Wojtyły, Jana Pawła II. Do korzystania z aplikacji konieczne są słuchawki, dlatego warto zabrać własne lub zakupić jednorazowe w kasie Muzeum - informują pracownicy papieskiego Muzeum.

Zwiedzanie Domu Rodzinnego JPII w Polskim Języku Migowym

Historię życia Jana Pawła II i jego rodziny oraz dzieje pontyfikatu papieża Polaka można już poznać w Polskim Języku Migowym. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach udostępniło w swojej aplikacji do samodzielnego zwiedzania ścieżkę prowadzącą po ekspozycji stałej dedykowaną osobom niesłyszącym i słabosłyszącym. To kolejny krok, który podejmuje instytucja, by kultura stawała się dostępna dla wszystkich.

Ścieżka zwiedzania w PJM dostępna jest w bezpłatnej aplikacji, którą można pobrać na swoje urządzenie mobilne ze Sklepu Play lub AppStore. W aplikacji przygotowano także oprowadzanie w siedmiu językach oraz ścieżkę rodzinną z myślą o najmłodszych.

FLESZ - Przełomowe odkrycie polskich naukowców

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska