Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztaty dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych na temat fake newsów

DM
Farmy trolli, fałszywe informacje, a nawet kłamstwa polityków - dezinformacja i fake newsy atakują media z każdej strony. Zapraszamy dziennikarzy z województwa małopolskiego na jednodniowe nieodpłatne warsztaty, podczas których eksperci przekażą wiedzę, jak wyłapywać i eliminować fałszywe narracje w mediach.

Putin oskarża Polskę o przyczynienie się do wybuchu II wojny światowej. Rosyjskie farmy trolli, ale także serwisy internetowe, tworzą narrację, że Unia Europejska nic nam nie dają. To tylko niektóre elementy dezinformacji, jakie docierają do Polski zza wschodniej granicy.

W kraju politycy z różnych opcji rozpowszechniają często nieprawdziwe przekazy. Pomagają im farmy trolli internetowych, które w mediach społecznościowych rozgrywają - często za pieniądze - fałszywe tezy podsuwane przez zleceniodawców. Jak się przed nimi bronić?

Na zdeformowane przekazy często dają się złapać nawet ci, którzy są powołani do rzetelnego informowania swoich społeczności - dziennikarze. Jako Polska Press Grupa organizujemy warsztaty dla dziennikarzy mediów regionalnych i lokalnych, podczas których przekażemy wiele informacji na temat najnowszych metod dezinformacji - a także praktycznie przeszkolimy, jak korzystać z narzędzi do wykrywania i zwalczania fake newsów.

Na przeprowadzenie cyklu 15 szkoleń w całej Polsce uzyskaliśmy dofinansowanie z amerykańskiej fundacji Democracy Council od California.

Mamy doświadczenie w walce z fake newsami - stworzyliśmy np. projekt Demaskator24.pl - a nasze warsztaty poprowadzą eksperci od lat zajmujący się ta tematyką: Daniel Rząsa, były trener Google News Lab w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, obecnie redaktor naczelny portalu 300Gospodarka, a także Witold Głowacki, doświadczony redaktor Polski Times, zajmujący się m.in. tematyką nowych mediów oraz dezinformacji w mediach społecznościowych.

Szkolenie odbędzie się w środę 4 marca 2020 w hotelu Kazimierz, przy ul. Miodowej 16 w Krakowie, w godz. 10.00-17.00. Zapewniamy obiad oraz przekąski i napoje. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia, a także praktyczny przewodnik w formie elektronicznej do wykorzystania w codziennej pracy.

Zapraszamy dziennikarzy zarówno dużych, jak i mniejszych redakcji, również bardzo lokalnych. Dezinformacja i fake newsy atakują nas wszystkich. Wskazane - choć nieobowiązkowe - przyniesienie własnego laptopa.

Warsztaty są nieodpłatne. Koszt ich organizacji ponosi organizator.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 28 lutego 2020 r. pod adresem: [email protected] lub tel. 502 499 717.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska