Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Weterani i młode talenty polskiego kina w filmie "Wiarołom" o moralnych kosztach prawdy

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
W jednej z głównych ról w filmie "Wiarołom" zobaczymy znanego aktora Jacka Komana
W jednej z głównych ról w filmie "Wiarołom" zobaczymy znanego aktora Jacka Komana Materiały prasowe
Polski film „Wiarołom” dostał się do programu Eastern Promises Industry Days na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach, który w tym roku odbędzie się w dniach 2-10 lipca online.

FLESZ - W jaki sposób wybierzemy prezydenta?

od 16 lat

Sekcja Eastern Promises prezentuje fabularne filmy z Europy Środkowo-Wschodniej, z Bałkanów, z krajów byłego ZSRR, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Tym razem trafiło do niej osiem projektów, a „Wiarołom” jest jedynym reprezentantem Polski.

- Sekcja Eastern Promises, w ramach której prezentowane są projekty filmów na różnych etapach realizacji, ma ogromne znaczenie dla twórców oraz producentów. Pozwala znaleźć koproducentów, wsparcie na etapie postprodukcji, a także rozpocząć działania promocyjne. Już teraz mogę zdradzić, że zainteresowanie nową produkcją Studia Munka jest duże – mówi Michał Hudzikowski ze Studia Munka SFP.

Bohaterką filmu jest Ania, która po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić z chorą mamą – Marą - ostatnie miesiące jej życia. Dziewczyna odnajduje w wiosce Alka, z którym przeżyła swoją pierwszą młodzieńczą miłość. Spotkanie tych dwojga uruchomi serię nieoczekiwanych wydarzeń, a dla Mary będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań w jej życiu.

- „Wiarołom” to wizualny poemat, w którym sceny, które już widzieliśmy, powracają, widziane z perspektywy kolejnych postaci. Poruszając się przez świat wspomnień głównych bohaterów, chcę opowiedzieć o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnym koszcie prawdy i zastanowić się, czy zawsze warto go ponosić – mówi reżyser, Piotr Złotorowicz, który debiutuje „Wiarołomem” w fabule.

W filmie zagrali znani polscy aktorzy: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman i Mirosław Zbrojewicz. Partneruje im dwójka młodych, ale utalentowanych aktorów: debiutantka Julia Szczepańska i Mateusz Więcławek, którego oglądaliśmy już w takich obrazach, jak „Kler”, „Obietnica” czy „Cicha Noc”.

Film powstaje w ramach programu „60 Minut” – jest to trzecia „sześćdziesiątka” Studia Munka - po filmach „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Produkcja obrazu zakończy się w czwartym kwartale 2020 roku.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Karlowych Warach pokazane zostaną również dwa polskie pełnometrazowe dokumenty - „Lombard” Łukasza Kowalskiego oraz „Do ślubu” Daniela Stopy, Trafiły one do sekcji Docs In Progress.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska