Wieczysta Kraków. Niesamowity mecz w Pucharze Polski. 10 bramek! Rezerwy Wieczystej sprawiły niespodziankę

Wieczysta Kraków - Barciczanka (17 maja 2023 r.)
Wieczysta Kraków - Barciczanka (17 maja 2023 r.) Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków ma dwie drużyny w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski! Występujące w klasie okręgowej rezerwy Wieczystej po niesamowitym meczu ćwierćfinałowym wyeliminowały w środę 17 maja czwartoligową Barciczankę Barcice, pokonując ją 6:4. Pierwsza drużyna żółto-czarnych awans do półfinału wywalczyła dzień wcześniej w Andrychowie.

Lało bez przerwy od wieczora dzień wcześniej, sędzia ocenił jednak, że boisko, choć nasączone wodą, nadaje się do gry. Piłka tocząc się po murawie zwalniała, bywało, że i przystawała, zwykłym biegiem piłkarze w niektórych miejscach powodowali pluski. Ale widowisko było przednie!

Czwartoligowcy objęli prowadzenie po smakowitym golu Maślejaka - 15 m od celu zrobił z piłką pełny obrót i fajnie uderzył. Krakowianie mieli kapitalną końcówkę pierwszej połowy, a dwie asysty zaliczył wtedy Madejski. Najpierw długim, lobującym podaniem wypuścił w bój Słoninę, który minął dwóch obrońców oraz bramkarza i wyrównał. A za moment po centrze Madejskiego z wolnego Banachowicz dał prowadzenie Wieczystej II.

Druga połowa rozpoczęła się bombowo - golem w 19 sekundzie! Tym razem Banachowicz wykorzystał podanie Pachowicza. A fajerwerki na boisku trwały już do końca. Korzym główkując zdobył gola kontaktowego, ale kapitalnym strzałem z 15 m Słonina (asysta Banachowicza) sprawił, że krakowianie znów odkoczyli na dwie bramki. Jednak w 73 minut było już 4:4, a wyrównujący gol był skutkiem błędu Krawczyka przy próbie piąstkowania po rzucie rożnym.

Następnie dwie świetne okazje zmarnowali barciczanie. A co Wieczysta II? Madejski zagrał w pole karne do Słoniny, który trafił trzeci raz tego dnia i odzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Zmiennik Kawa Barciczankę dobił, strzelając 10. bramkę w tym meczu!

Wieczysta II w półfinale zmierzy się z piątoligową Spójnią Osiek (która dziś pokonała 3:1 Bruk-Bet II Nieciecza). Rywalem półfinałowym I zespołu Wieczystej będzie Podhale Nowy Targ. Spotkania tej fazy odbędą się 30 i 31 maja. Czy w czerwcowym finale zmierzą się dwie Wieczyste?!

Wieczysta II Kraków - Barciczanka 6:4 (2:1)

Bramki: 0:1 Maślejak 21, 1:1 Słonina 41, 2:1 Banachowicz 44, 3:1 Banachowicz 46, 3:2 Korzym 52, 4:2 Słonina 64, 4:3 Zawiślan 65, 4:4 A. Basta 73, 5:4 Słonina 81, 6:4 Kawa 89.
Wieczysta II: Krawczyk - Łazarczyk (74 Myśków), Makuch, Fryc, Niechciał - Madejski (86 Krzywiecki), Banachowicz, Czajkowski, Sosnowski (86 Barczuk), Słonina - Pachowicz (68 Kawa).
Barciczanka: Mrózek - A. Basta, D. Basta, Łukasik, Gryźlak (82 Oleksy) - Zygmunt (46 Martuszewski), Zawiślan, Miechurski, Maślejak, Bonalde (62 Stanczak) - Korzym.
Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków).