Wielki sukces cheerleaderek z Oświęcimia w mistrzostwach Polski w Gdyni

Bogusław Kwiecień
W duetach w kategorii pom dance tancerki Oświęcimskiego Centrum Kultury nie miały sobie równych. W rywalizacji formacji zajęły drugie miejsce

Wielki sukces odniosły cheerleaderki z Oświęcimia. Podczas rozegranych w hali Gdynia Arena 19. Mistrzostw Polski Cheerleaders Gdynia Cup 2016 na podium stanęły duet Contra Iwona Bryzek i Klaudia Żmuda oraz formacja tańca nowoczesnego Contra, które na co dzień ćwiczą w Oświęcimskim Centrum Kultury pod okiem Pawła Kaźnicy.
Iwona i Klaudia zdobyły tytuł mistrzyń Polski, a formacja wywalczyła wicemistrzostwo kraju.
W konkursie będącym dla wielu zawodników najważniejszą imprezą w sezonie wzięło udział ponad 100 zespołów z całej Polski, które rywalizowały w trzech dywizjach tanecznych: pom dance, cheer dance i cheer, podzielonych na pięć kategorii wiekowych i dziewięć kategorii tanecznych.
Duet Iwona Bryzek i Klaudia Żmuda nie miał sobie równych w dywizji pom dance - w kategorii senior/freestyle. Także w pom dance tytuł wicemistrzowski wywalczyła formacja. Dziewczęta z Oświęcimia rywalizowały z 9 formacjami ze Słupska, Tyczyna, Tarnowa, Gdańska, Garwolina, Płocka i Torunia.