Wiesław Włodarski potwierdza: zdecydowałem się pomóc Wiśle

  • Dziennik Polski

Piotr Tymczak

- Wisła to legenda, którą trzeba ratować - przyznaje Wiesław Włodarski, który podjął decyzję, by zainwestować w piłkarską spółkę Wisły Kraków.
 Fot. Andrzej Banaś

- Zdecydowałem się pomóc Wiśle, jej kibicom, sprawić, by Kraków nie stracił takiej legendy, jaką jest ten klub. Myślę, że to też będzie bardzo ważne dla miasta. Dla mnie osobiście również jest to bardzo ważna sprawa - mówi Wiesław Wło­dar­ski, prezes zabierzowskiej firmy FoodCare.

Co skrywa stadion Wisły Kraków? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak już pisaliśmy przejęciem Wisły zainteresowany był Wojciech Kwiecień, właściciel sieci aptek Słoneczna, firmy Antrans i Dasta Invest. Potrzebny był jeszcze jednak kolejny inwestor, dzięki któremu uda się zabezpieczyć w pełni pieniądze niezbędne na dalsze funkcjonowanie klubu. Do rozmów dołączył Wiesław Włodarski.

Szef firmy FoodCare w rozmowie z nami zaznaczył, że Wisła zawsze była bardzo bliska jego sercu. Już wcześniej rozważał przejęcie klubu. O tym, że jest zainteresowany odkupieniem Wisły mówił nam już w połowie 2015 r. wtedy jeszcze właścicielem Wisły był Bogusław Cupiał, właściciel firmy Tele-Fonika.

Wiesław Włodarski przyznał, że zgodził się teraz pomóc Wiśle, ale podpisanie ostatecznych dokumentów uzależnia od wyników audytu w Wiśle Kraków SA. Przeglądanie dokumentów ma się rozpocząć w poniedziałek (10 grudnia) i potrwać przez około dwa dni. Jeżeli z szaf nie wypadną dodatkowe niespodzianki, np. dokumenty świadczące o większym zadłużeniu niż to szacowane (ok. 30 mln zł), to nie będzie przeszkód, by podpisać umowę z nowymi inwestorami.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Jak działają oszuści na rynku wynajmu mieszkań?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.12.2018, 10:05

wisła klasycznie skisła tylko wisła choć skisła

11.12.2018, 15:07

A dlaczego nie Waldemar KITA, prezes FC Nantes - Francja?
Et pourquoi pas Waldemar KITA, le président de FC Nantes - France?

11.12.2018, 11:48

Zwie...ha ha !!

11.12.2018, 11:47

Jak zwykle z forsa.

10.12.2018, 21:18

Swiniak to cie Zrobił kanalazu

10.12.2018, 20:17

albo upadają. Tak rządzi komuna - zagarnąć stanowiska, kasę, wyniszczyć wszystko i sp...ać. Kraków wyprzedaje wszystko co ma wartościowe - tereny, kluby, budynki, w łapach komunistycznych urzędników są tylko ulice, szkoły, uczelnie i szpitale. Jak to wszystko wygląda widać jak na dłoni, zgliszcza i pożoga, zostawią to nam w końcu w ruinie uciekając z kasą. A ta bezmyślna czerń na nich nieustannie głosuje, to ewenement na skalę światową (poza Afryką).

10.12.2018, 19:37

Gdzie jest ten pozew dla Superwizjera za rzekomo kłamliwy materiał? Ponoć sprawa tak oczywista. Odszkodowanie byłoby w sam raz na wypłaty dla zawodników.

10.12.2018, 19:24

Ten klub to teraz farsa i dobre siedlisko dla lumpow . Duzo czasu minie , by ten proceder wykorzenic i przyciagnac uczciwych ludzi. Jesli kiedykolwiek do tego dojdzie. Tymczasem omijam to miejsce szerokim lukiem, sa lepsze i godniejsze rzeczy dla mnie i mojej rodziny.

10.12.2018, 19:20

bo Kraków potrzebuje piłki na poziomie, a nie oczekujmy się, że pozostałe zespoły zawsze będące w cieniu Wisły nie mają potencjału kibicowskiego/marketingowego. Wierzę, że jeżeli lokalni biznesmeni przejmą Wisłę to zrobią porządki, skończy się kolesiostwo, dług zostanie spłacony i za 2/3 lata będziemy na prostej. Z naszą pomocą można to przyspieszyć, większa frekwencja na meczach bo średnia 14tys na takie miasto jak Kraków to dość mało.

10.12.2018, 19:17

Tymczasem odloz zacier i inne gumolajzy.

10.12.2018, 19:13

Autorem na "weszło" jest Paczul (i wszystko wiadomo).
Dał do podpisania "niepijącemu" Iwanowi i wyszedł ... zakalec.
Lektura dla zakompleksionych "z drugiej strony błoń".

10.12.2018, 19:07

To żoneczki waszych piłkarzyków za Lenina i wasi kopacze byli fikcyjnie zatrudniani w kombinacie!

10.12.2018, 18:49

Pisze się orAnżadę tumoku...

10.12.2018, 18:41

Przedwczesna radość, bo żadnego przejęcia nie będzie. Dwa dni to za mało nawet na powierzchowny audyt tak dużej i tak bardzo nietransparentnej spółki, a nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie z taką forsą w tak niepewny biznes. No chyba, że nowi właściciele to urodzeni hazardziści, ale wtedy będzie tylko ciekawiej jak kolejne trupy zaczną wypadać z szaf, a naprawdę trudno liczyć na to, że takich nie będzie patrząc na dotychczasowy sposób prowadzenia Wisły. Tak czy inaczej, trudno spodziewać się, że będzie dobrze, ale na taki stan rzeczy klub pracował całymi latami.

10.12.2018, 17:48

Pan Wiesław Włodarski pochodzi z Alwerni tak samo jak redaktorka TVN Anna Seremak, która prowadziła "Superwizjer" w TVN odnośnie Wisły Kraków

10.12.2018, 17:27

Wciąż historią żyjesz zza pieca?

10.12.2018, 17:21

poczekajta na audyt

10.12.2018, 17:13

Rozumiemy ze masz kompleks i teraz postal tylko placz z parchatymi oj taki juz wasz los frustratow.. -;

10.12.2018, 16:59

Koleżkowie po rzemyczku kradną, pożyczają i głupich udają. Oddać GTS pod nadzór i oczyścić z szumowin Kraków. Nie ma bata to szwindel.

10.12.2018, 16:37

4move najlepszy napój izotoniczny, wiem co piszę bo trenuję od 15 lat. Lepszego nie ma!

10.12.2018, 16:36

już nedługo

10.12.2018, 16:35

Od dziś w moim domu tylko napoje FoodCare. Pozdro dla normalnych kibiców

10.12.2018, 16:31

Przecież was kibiców cracovii jest garstka, jeśli wszyscy przestaniecie używać produktów naszych inwestorów to i tak zyskają bo nas wiślaków jest 5 razy tyle. Osioł jesteś wiesz?

10.12.2018, 16:29

Przecież ty leki kupujesz u dilerów, kumpli z pasiastego stadionu

10.12.2018, 16:26

Każdy wie że cracovia to ubecki twór a dla niepoznaki nazywacie taki wiślaków. Jestem postronnym kibicem i wiem, że to wasi przodkowie są odpowiedzialni za pałowanie ludzi.