Ośrodek w Przylasku Rusieckim to znakomite miejsce na spacery, także ze zwierzami, czy przejażdżki rowerowe. Wręcz letnia sobotnia aura sprawiała, że na plaży oraz pomostach kąpieliskach wiele osób „łapało” pierwszą, wiosenną opaleniznę. Jak się okazuje byli wśród nich nie tylko krakowianie, ale także turyści z Małopolski, którzy korzystając z pogody postanowili sprawdzić, czy sława jaką cieszy się nie tylko w Krakowie, ale i regionie „Przylasek Rusiecki” jest zasłużona.
Miejskie kąpielisko w Przylasku, w Dzielnicy XVIII Nowa Huta jest wymieniane wśród najpiękniej położonych tego typu kompleksów rekreacyjnych w Krakowie. Miejsce jest tak urodziwe, że nazywane jest nawet krakowskimi Malediwami. W tym roku można przekonać się, że pięknie jest tam także na początku marca, a więc jeszcze w czasie astronomicznej zimy.
Nadal wiosna w Krakowie i Małopolsce. Wysokie temperatury, ale mniej słońca
Od kilku dni Kraków jest najcieplejszym bądź jednym z najcieplejszych miejsc w Polsce. Tak będzie również w niedzielę (9 marca) – prognozowana temperatura w ciągu dnia to 18-19 stopni C, ale ma być mniej słonecznie niż w minionych dniach, bo IMIG przewiduje jutro częściowe zachmurzenie.
Z kolei prognoza na niedzielę dla Małopolski mówi o chłodnej nocy, wręcz zimnej nocy. Prognozowana jest temperatura minimalna od -2 stopni C do 1 stopnia C, a na wzniesieniach - około 9 stopni C. W rejonach podgórskich – w obniżeniach terenu temperatura może spaść nawet do -5 °C, ale wysoko w Beskidach ma wynosić 5-8 stopni C, na Babiej Górze - około 4 stopnie C, a szczytach Tatr - około 2 stopnie C.
W dzień przewidziano w naszym regionie zachmurzenie małe i umiarkowane. - Temperatura maksymalna od 17 do 20 stopni, w rejonach podgórskich od 14 do 17 stopni C, wysoko w Beskidach – od 9 do 12 stopni C, na Babiej Górze - około 7 stopni C, na szczytach Tatr - około 4 stopnie C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni, po południu na południowym wschodzie województwa umiarkowany, porywisty, południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowy – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Przylasek Rusiecki – miejskie centrum rekreacji za miliony złotych
Nowy Przylasek Rusiecki, otwarto w lipcu 2021 roku. Koszt realizacji Centrum Rekreacyjno - Wypoczynkowego to 18,5 miliona złotych, z czego 5,3 mln zł złotych pochodziło z programów unijnych, natomiast pozostałe środki zapewniła gmina Kraków oraz spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości
Budowa trwała 14 miesięcy (a przygotowania do inwestycji zajęły dwa lata). Przylasek Rusiecki, gdzie przez lata królowały dzikie akweny, stał się zagospodarowanym, strzeżonym kąpieliskiem, rozlokowanym na około 26 hektarach, z czego prawie 19 ha stanowi powierzchnia zbiornika wodnego. Dla wypoczywających dostępne są tam m.in.: hamaki, leżaki, parasole, trzy boiska do piłki plażowej, plac zabaw, tzw. pływający basen (dla dzieci), pomosty (o łącznej długości prawie 1000 m).
- Pociąg wjedzie pod estakady! Tak zmieni się cenna przestrzeń w centrum Krakowa
- Będzie ładniej obok dworu. Zapuszczony park w Krakowie wreszcie zostanie odnowiony
- Kolejna wielka wycinka drzew w Krakowie. Mieszkańcy: Skala spustoszenia jest ogromna
- Zalew Bagry w Krakowie idzie do remontu. Powstanie trzecia plaża?
