
22. Radosław Majdan
To jedyny bramkarz w zestawieniu. Do Wisły ściągnął go Henryk Kasperczak z izraelskiego Ashdod. Przez dwa i pół sezonu miał pewne miejsce w bramce „Białej Gwiazdy”. Zdobył z nią dwa tytuły mistrza Polski. Swoją postawą mocno zapracował na sympatię krakowskich kibiców. Gdy już odszedł z Wisły, a później w 2006 roku przyjechał na ul. Reymonta z Pogonią Szczecin, przywitał go transparent o wymownej treści: „Radek Majdan - szacunek”.

21. Dariusz Dudka
Sprowadzenie Dudki w 2005 roku z Amiki Wronki to był duży transfer jak na tamte lata w polskiej ekstraklasie. I duże wzmocnienie „Białej Gwiazdy”. Przez trzy lata był pewnym punktem drużyny, z którą w 2008 roku zdobył tytuł mistrza Polski. Wisła zarobiła na nim też spore pieniądze, gdy właśnie w 2008 roku sprzedała Dudkę do Auxerre za ok. 2,5 mln euro. Dodajmy, że jako zawodnik „Białej Gwiazdy” piłkarz ten zagrał na mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku oraz w mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku. Do Wisły później jeszcze wrócił przed rundą wiosenną sezonu 2013/2014 i grał dla niej przez 1,5 roku.

20. Kazimierz Węgrzyn
Był w gronie piłkarzy z pierwszego „zaciągu” Tele-Foniki i był to w tamtym czasach naprawdę mocny transfer, bo Wisła w przerwie zimowej sezonu 1997/98 sprowadzała piłkarzy za ciężkie jak na tamte czasy pieniądze z klubów zachodnich, co było ewenementem. Węgrzyn szybko stał się mocnym punktem drużyny, w której przez 2,5 roku rozegrał 89 meczów, a w 1999 roku miał duży wkład w zdobycie przez „Białą Gwiazdę” pierwszego od 21 lat tytułu mistrza Polski.

19. Ryszard Czerwiec
Podobnie, jak Węgrzyn, tak również Czerwiec został sprowadzony do Krakowa z ligi zagranicznej, w jego przypadku z francuskiego En Avant Guingamp. Bardzo szybko stał się głównym reżyserem gry „Białej Gwiazdy”, regulującym tempo akcji najlepszej polskiej drużyny tamtego okresu. Z Wisłą zdobył dwa tytuły mistrza Polski, Puchar Polski i Puchar Ligi.