Wiślackie siostry Szlachty z podwójnym złotem

Archiwum sekcji judo Wisły Kraków
Podczas Pucharu Polski juniorek młodszych i juniorów młodszych, który odbył się w Pile, dwie zawodniczki Wisły Kraków, siostry Szlachty, zdobyły złote medale.

Nikola triumfowała w wadze do 44 kg, a Paulina w wadze do 48 kg. W finałowych pojedynkach pierwsza pokonała Paulinę Berdę (Samuraj Koszalin), a druga okazała się lepsza od Pauliny Żemły (Koka Jastrzębie Jastrzębie-Zdrój). Zawody były ostatnim krajowym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski dla tej kategorii wiekowej. Pierwsze lokaty wiślaczek napawają dużym optymizmem przed startem w MP.

W Pile siódmą lokatę w wadze do 55 kg wywalczył Paweł Tylek. Jego koledzy klubowi - Kamil Gwóźdź, Maciek Adamczyk i Jakub Lignar - odpadli w walkach eliminacyjnych.

W klasyfikacji medalowej Wisła zajęła pierwsze miejsce w rywalizacji dziewcząt i drugie (za Czarnymi Bytom) w klasyfikacji łącznej (dziewcząt i chłopców).

Tymczasem w silnie obsadzonym turnieju Grand Prix o Puchar Burmistrza Bardejowa wiślacy zdobyli cztery medale: złote - Kacper Karaś w kat. 50 kg i Albin Kocioł w kat. 60 kg, a srebrne - bracia Oskar Gabor w kat. 50 kg i Kacper Gabor w kat. 46 kg.

Materiał oryginalny: Wiślackie siostry Szlachty z podwójnym złotem - Dziennik Polski