https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojciech Drzymała z Gorlic prezesem Geotermii Podhalańskiej w Zakopanem. Miejski Zakład Usług Komunalnych będzie miał nowego dyrektora

Agnieszka Nigbor-Chmura
Rada Nadzorcza Geotermii Podhalańskiej powołała na stanowisko prezesa Wojciecha Drzymałę, który przez ostatnie dziewięć lat był dyrektorem Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Gorlicach, a wcześniej pracował w grupie kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.
Rada Nadzorcza Geotermii Podhalańskiej powołała na stanowisko prezesa Wojciecha Drzymałę, który przez ostatnie dziewięć lat był dyrektorem Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Gorlicach, a wcześniej pracował w grupie kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Geotermia Podhalańska/Agnieszka Nigbor-Chmura
Rada Nadzorcza Geotermii Podhalańskiej powołała na stanowisko prezesa Wojciecha Drzymałę, który przez ostatnie dziewięć lat był dyrektorem Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Gorlicach, a wcześniej pracował w grupie kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.

Do lipca tego roku prezesem Geotermii Podhalańskiej z siedzibą w Zakopanem był  Wojciech Ignacok.  Po wygaśnięciu jego kontraktu i ogłoszeniu  konkursu obowiązki  prezesa pełnił Wiktor Łukaszczyk.

Od wczoraj (14 października) Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A. - najstarszy zakład geotermalny w Polsce, ale również największy producent energii geotermalnej ma nowego prezesa zarządu. Został nim 43-letni mieszkaniec Gorlic. Wojciech Drzymała jest absolwentem budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej i gazownictwa ziemnego na Wydziale Wiertnictwa Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego kariera w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A. oddział w Sanoku rozpoczęła się w dziale eksploatacji ropy naftowej. Potem zajmował się inwestycjami, jako kierownik budów, inspektor nadzoru i projektant, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami budowlami i dozorami górniczymi - wyższym i średnim. Po jedenastu latach pracy w PGNiG wygrał konkurs na dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Przez dziewięć lat kierował pracami związanymi z budowami, przebudowami, remontami dróg chodników i obiektów miejskich w ramach zarządzanego zakładu komunalnego.

W Gorlicach Wojciech Drzymała dał się też poznać, jako niezwykły pasjonat historii. Od lat jest związany ze Stowarzyszeniem Grupa Rekonstrukcji Historycznej 1915. Interesuje go wszystko, co związane z pierwszą wojną światową i Bitwą Gorlicką. To między innymi z jego inicjatywy co roku na sękowskich polach odbywają się historyczne rekonstrukcje wydarzeń z 1915 roku, na które z różnych zakątków kraju i świata zjeżdżają setki rekonstruktorów i tysiące widzów, chcący uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. To przez nie Wojciech Drzymała dał się też poznać, jako człowiek z duszą społecznika.

- Wygranie konkursu i objęcie funkcji prezesa Geotermii Podhalańskiej to dla mnie wyzwanie, możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poniekąd powrót do korzeni, gdyż jest to praca związana z górnictwem i eksploatacją odwiertów, czyli tym, czym zajmowałem się w PGNiG oddział w Sanoku - mówi Wojciech Drzymała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Finisz kampanii. Ostatnia debata prezydencka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska