Wojciech Kędziora znów trafił, niecieczanie wygrali

Piotr Pietras
Wojciech Kędziora
Wojciech Kędziora Michal Gąciarz / Polska Press
W drugim meczu kontrolnym na obozie w Turcji piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza pokonali 1:0 ekipę z Połtawy, rywalizującą w tym sezonie w eliminacjach Ligi Europy.

W zespole Bruk-Betu Termaliki tym razem zagrali wszyscy podstawowi obrońcy, którzy w jesiennej części sezonu tworzyli bardzo mocną linię defensywną. Po wyleczeniu kontuzji kostki do gry powrócił Ukrainiec Artem Putiwcew, który wspólnie z Kornelem Osyrą stworzyli zaporę nie do przebycia (obaj zagrali w pełnym wymiarze czasu). Trzecim graczem, który zagrał dłużej niż 45 minut, był Roman Gergel. W 60 min zastąpił go testowany zawodnik Pogoni Szczecin Krystian Peda.

Szansę gry od pierwszej minuty otrzymał rodak Putiwcewa, Wołodymyr Kowal, bramki jednak nie zdobył. Po zmianie stron w ataku zastąpił go doświadczony Wojciech Kędziora, który strzelił zwycięskiego gola dla zespołu z Niecieczy. To już drugie trafienie Kędziory w drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Tym razem najlepszy snajper „Słoni”, Vladislavs Gutkovskis zagrał na boku pomocy.

- Był to niezły mecz, zagraliśmy bardzo dobrze w ofensywie, co było widać pod bramką gości. Stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych, ale zabrakło nam skuteczności - ocenił trener Czesław Michniewicz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Worskła Połtawa 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Kędziora 63.
Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme - Gergel, Kupczak, Guba, Misak, Stefanik - Kowal oraz Baran, Pleva, Ziajka, Babiarz, Jovanović, Gutkovskis, Wróbel, Kędziora, Peda.