https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wolbrom: Pożar magazynu przy ul. Kościuszki

(mmg)
Gryzący dym obudził mieszkańców domu przy ul. Kościuszki w Wolbromiu pół godziny po północy pierwszego dnia świąt. Przez zwarcie instalacji elektrycznej zapaliło się w magazynie znajdującym się w piwnicach budynku.

Na ratunek przyjechały trzy zastępy zawodowych strażaków i dwa ochotników z Dłużca. Gaszenie utrudniało mocne zadymienie.

W magazynie składowane były koszule i materiały do produkcji koszul. Niewiele udało się uratować. Jak podają strażacy zniszczonych zostało 300 sztuk koszul, regały i materiały. To co nie zostało nadpalone przesiąknęło smrodem dymu.

Właściciel magazynu straty wycenił na 70 tys. złotych, w tym 50 tys. to koszt odnowienia budynku. Na szczęście ogień nie przerzucił się poza piwnice budynku.

Sylwester w Krakowie: sprawdź, gdzie możesz go spędzić i porównaj ceny!

Wybieramy najpiękniejszą sportsmenkę Małopolski! Weź udział w plebiscycie!

"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
secretus
Czym w ogólności jest bezpieczeństwo? Czym w szczególności jest bezpieczeństwo pożarowe? Definicji i poglądów będzie bardzo dużo, tak jak to się dzieje w przypadku, gdy opisujemy skomplikowane zjawisko lub stan, który nie da się jednoznacznie opisać oraz które to stany nie posiadają inherentnych cech.

W ogólności bezpieczeństwo jest określane jako stan lub proces, gwarantujący istnienie podmiotu oraz możliwość jego rozwoju.
Gdybyśmy zgłębili się w temat bezpieczeństwa pożarowego możemy określić go jako stan w którym występuje brak zagrożenia w zakresie możliwości powstania pożaru oraz innych towarzyszącym danemu procesowi zjawisk takich jak: zadymienie, zatrucie, zaczadzenie, wybuch, itp. Ale jak wiemy, ile osób tyle może być różnych zdań na temat bezpieczeństwa oraz odczuć z nim związanych. Nasze wrażenia będą podyktowane wcześniejszymi doświadczeniami, naszą świadomością, wyszkoleniem i znajomością tematu którego zagadnienie dotyczy.

Dość słusznie zestawił postrzeganie bezpieczeństwa D. Frei. Sklasyfikował on cztery punkty postrzegania bezpieczeństwa.
stan braku bezpieczeństwa – wówczas, gdy występuje duże rzeczywiste zagrożenie, a postrzeganie tego zagrożenia jest prawidłowe;
stan obsesji występuje wtedy, gdy nieznaczne zagrożenie jest postrzegane jako duże;
stan fałszywego bezpieczeństwa ma miejsce wówczas, gdy zagrożenie jest poważne, a postrzegane bywa jako niewielkie;
stan bezpieczeństwa występuje wtedy, gdy zagrożenie zewnętrzne jest nieznaczne, a jego postrzeganie prawidłowe
Na podstawie własnego doświadczenia mogę śmiało stwierdzić, iż znaczna część kierownictwa wyższego szczebla w firmach ocenia nieprawidłowo poziom bezpieczeństwa pożarowego i działa w stanie fałszywego bezpieczeństwa, tj. postrzegają poważne zagrożenia pożarem jako niewielkie zagrożenie. Dzieje się tak dlatego, iż duża liczba obiektów o teoretycznie prostej działalności jakim jest magazynowanie bądź produkcja może generować w wielu przypadkach szereg zagrożeń pożarowych, które bez sprawnego oka specjalisty są w wielu przypadkach na ogół niezauważane.
Więcej www.forumzabezpieczenia.pl
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska