World Grand Prix siatkarek: Belgia lepsza od Polski

Redakcja
W akcji Izabela Bełcik
W akcji Izabela Bełcik FIVB
W pierwszym meczu trzeciego turnieju eliminacyjnego drugiej dywizji World Grand Prix polskie siatkarki przegrały w holenderskim Doetinchem z Belgią.

Belgia - Polska 3:0 (25:20, 25:19, 25:12)
Belgia: Bland, Dirickx, Leys, Aelbrecht, Van Hecke, Vandensteene, Courtois (libero) oraz Coolman, Van De Vijver.
Polska: Bełcik, Kowalińska, Wójcik, Sikorska, Połeć, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Smarzek, Kaczorowska, Kajzer, Skowrońska, Paszek.

Belgijki, z którymi już raz w tegorocznym WGP Polki wygrały, tym razem nie dały naszej ekipie większych szans. Dwa pierwsze sety piątkowego starcia były podobne, długo trwała dość wyrównana walka, a wynik oscylował wokół remisu. Rywalki lepiej rozgrywały końcówki.

W pierwszej partii kluczowa okazała się gra blokiem, a błysnęła Lise Van Hecke, która dwukrotnie w kluczowym fragmencie w pojedynkę zatrzymała Polki. Pod koniec drugiej odsłony zdecydowało większe doświadczenie i boiskowy spryt Belgijki, które punktowały w „sytuacyjnej” walce na siatce. W trzeciej części „biało-czerwone” dostały tęgie lanie, przegrywały 0:5, 4:15, ulegając do 12. To nokaut.

- Walczyliśmy sami z sobą. Nasza zagrywka nie funkcjonowała. W trzecim secie na parkiecie już nie tworzyliśmy drużyny. Musimy zapomnieć o tym meczu jak najszybciej - tak Piotr Makowski, trener polskiej reprezentacji, skomentował piątkowe spotkanie.

Najlepszą zawodniczką była Van Hecke, zdobywczyni 23 punktów. Umocniła się na prowadzeniu klasyfikacji najskuteczniejszych w drugiej dywizji, dystansując 2. przed tą kolejką Katarzynę Zaroślińską (grała tylko w I secie, zdobyła ledwie punkt). W naszej ekipie przeciw Belgii najskuteczniejsze były Izabela Kowalińska i Aleksandra Wójcik - po 9 punktów.

W drugim piątkowym meczu grupy O rywalizującej w Doetinchem Holenderki przegrały z Portoryko 2:3 (25:23, 25:20, 21:25, 22:25, 13:15). Z tą ostatnią ekipą Polki grają w sobotę, a w niedzielę zmierzą się z gospodyniami (oba mecze o godz. 16). Inny z turniejów drugiej dywizji (grupa N) odbywa się w Buenos Aires, a grają w nim: Argentyna, Kuba, Peru i Kuba.
Turniej Final Four drugiej dywizji odbędzie się w następny weekend w Koszalinie.

Materiał oryginalny: World Grand Prix siatkarek: Belgia lepsza od Polski - Dziennik Polski