WOŚP 2019. W Wieliczce i Niepołomicach zagrają z rozmachem

  WOŚP 2019. W Wieliczce i Niepołomicach zagrają z rozmachem

  Zdjęcie autora materiału
  Jolanta Białek

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  WOŚP 2019. W Wieliczce i Niepołomicach zagrają z rozmachem
  1/3
  przejdź do galerii
  Setki wolontariuszy kwestujących na ulicach, koncerty, licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tak minie w powiecie wielickim 13 stycznia. Można być pewnym, że i tym razem mieszkańcy nie zawiodą
  Z największym rozmachem 27. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Wieliczce oraz Niepołomicach. Dla uczestników wielkiej kwesty na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych przygotowano moc atrakcji.

  W Wieliczce będą tradycyjnie dwa orkiestrowe sztaby: Stowarzyszenia „Solny Gwarek” w Kampusie Wielickim oraz gminny w „Solnym Mieście”. Te obiekty będą centrum wydarzeń, ale wolontariuszy z puszkami z logo WOŚP można będzie spotkać w różnych częściach miasta.

  W „Solnym Mieście” orkiestrowe imprezy rozpoczną się o godz. 16. Będą m.in.: warsztaty plastyczne, fotobudka, stoisko Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”, pokazy rowerowych akrobacji, prezentacja motorówki ratunkowej, sprzętu nurkowego do akcji poszukiwawczych i innego wyposażenia Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Nie zabraknie licytacji i koncertów. Wystąpią m.in.: Weronika Kozłowska i Hubert „The Hjub” Charków, Anielski Orszak, Maria Czajczyk-Juszczyk, Karolina Leszko, Kapela Ciupaga. Będzie „balonowe światełko do nieba” (godz. 20).

  Natomiast w ramach akcji „Kampus Wielicki dla WOŚP” przygotowano turniej piłkarski najmłodszych dzieci z gminy Wieliczka. To wydarzenie dwudniowe. W sobotę zaplanowano je w godz. 10-18, a w niedzielę w godz. 9-17.

  Niepołomicki finał WOŚP odbędzie się jak zawsze pod przewodnictwem miejskiego gimnazjum. Wolontariusze zbierający datki pojawią się w całej gminie, a centrum orkiestrowych atrakcji będzie Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.

  Zaplanowano tam m.in.: przejażdżki samochodami terenowymi pod hasłem „Off - road, czyli radosne taplanie się w błocie” (od godz. 12, przy MCDS) i koncert zespołu The Leszky (godz. 17). Będzie również grill oraz kuchnia polowa serwująca gorącą grochówkę.

  NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Czy będzie kolejny rekord?


  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mam

  for free (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Mam kilka owsików, które wygrzebałem z d.py!! chętnie oddam na licytację!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo