W ramach prac obiekt ma zostać gruntownie odrestaurowany. Konieczna jest między innymi wymiana starych instalacji, okien i drzwi oraz modernizacja dachu. W budynku ma się pojawić winda dla osób niepełnosprawnych. Remont odbywał się będzie zgodnie z wytycznymi wojewódzkiego konserwatora zabytków, co pozwoli zachować styl i architekturę obiektu.
Prace kosztować będą 6 mln 805 tys. złotych, z czego 3 mln 741 tys. zł to unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
W odnowionym budynku ma powstać sala konferencyjna, pomieszczenia gościnne, sala wystawiennicza, mini centrum rehabilitacji. Powstanie m.in. stała wystawa dokumentująca dzieje jego właścicieli - rodzin Dietlów i Mauve. Będą tam także organizowane wydarzenia kulturalne, jak koncerty kameralne, wernisaże czy spotkania literackie.
Klucze. Zabytkowy dworek doczeka się remontu. Będzie też dom...
