Wybory 2010 w Krakowie: mieszkańcy zafundowali radnym...

  Wybory 2010 w Krakowie: mieszkańcy zafundowali radnym antyreklamę

  Piotr Rąpalski

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Baner przy Kapelance rzuca się w oczy kierowcom i pieszym

  Kraków. Baner przy Kapelance rzuca się w oczy kierowcom i pieszym ©Andrzej Banaś

  Nazwiska 15 radnych wiszą na wielkiej tablicy reklamowej przy skrzyżowaniu ulic Zielińskiego i Kapelanka. To jednak nie baner wyborczy, a kara wymierzona przez właścicieli gruntów i mieszkańców z Zakrzówka. Postanowili oni napiętnować radnych, którzy głosowali przeciw przystąpieniu do prac nad planem zagospodarowania dla okolic zalewu. Ma on je chronić przed chaotyczną zabudową.
  Kraków. Baner przy Kapelance rzuca się w oczy kierowcom i pieszym

  Kraków. Baner przy Kapelance rzuca się w oczy kierowcom i pieszym ©Andrzej Banaś

  Na sesji 3 listopada radni mieli odstąpić od sporządzania dwóch planów dla Zakrzówka, których uchwalenie, jak twierdzą urzędnicy, stało się niemożliwe z przyczyn prawnych, a następnie przystąpić do prac nad dwoma nowymi planami. Po burzliwej debacie i głosowaniu okazało się, że pierwsze dwa plany dalej będą przygotowywane, a równocześnie zaczną się prace nad dwoma nowymi. Sęk w tym, że to ten sam teren!

  Czytaj także: Ostre starcie wyborcze w Krakowie

  - Mimo sprzeciwu tych 15 radnych plan uratowano. Oni jednak obiecywali, że będą chronić Zakrzówek, a zrobili coś innego - zauważa Jan Broniec z Zakrzówka. - Chcą pracować nad planem, którego nie da się uchwalić. Lepiej przystąpić do prac nad nowym dokumentem - kwituje. Autorów baneru szczególnie dziwi to, że kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda sam pomagał im, kiedy prosili urzędników o nowy plan. Tymczasem 13 z 15 radnych, którzy byli przeciw planowi, jest właśnie z PiS.

  Nowe plany były wynikiem kompromisu po latach sporów o Zakrzówek między mieszkańcami, a urzędnikami. Wszystko było "dograne", ale wmieszali się radni. - Trudno. Może wspólnie z mieszkańcami przekonamy przyszłą radę, że kompromis jest lepszy od totalnego protestowania - mówi dyrektorka biura planowania Magdalena Jaśkiewicz.

  Baner kosztował 800 zł. Będzie wisiał do wyborów 21 listopada. To jednak nie koniec akcji. - Drukujemy już ulotki dotyczące tej sprawy. Będziemy je rozdawać, aby wyborcy dobrze zastanowili się przy urnie, na kogo głosują - dodaje Broniec.

  Co na to radny Włodzimierz Pietrus (PiS), który otwiera listę "potępionych": - Prezydent powinien skończyć prace nad planami, które zaczął. Da się je uchwalić, a urzędnicy się mylą. Plakat mnie nie denerwuje, bo racja jest po mojej stronie.

  Pokaż, kogo popierasz. Już dziś oddaj głos na burmistrza Chrzanowa
  [b]Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl:
  Aktor jest niewinny! Nie molestował swojego syna
  Maciej Szumowski stał się legendą. Idź jego drogą. Wejdź na szumowski.eu
  A może to Ciebie szukamy? Zostań miss internetu województwa małopolskiego

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo