Zobacz także: Tarnów: awaria magistrali w rejonie osiedla Legionów. Trwa usuwanie uszkodzenia
- Prawdopodobnie wyborcy nie oswoili się jeszcze z nową metodą głosowania - stwierdza Dorota Kunc-Pławecka, rzeczniczka prasowa prezydenta Tarnowa.
Niepełnosprawni, którzy zdecydowali się zagłosować korespondencyjnie, nie później niż siedem dni przed wyborami otrzymają pakiet wyborczy. Kopertę z wypełnioną kartą do głosowania i oświadczeniem o osobistym i tajnym oddaniu głosu muszą oni nadać najpóźniej w ostatni dzień roboczy przed wyborami. Adresatem przesyłki będzie odpowiednia obwodowa komisja wyborcza.
Znacznie większym zainteresowaniem cieszy się natomiast głosowanie przez pełnomocnika.
- Chęć zagłosowania w taki sposób wyraziło na razie dwadzieścia osób. Zgłoszenia nadal napływają - dodaje Dorota Kunc-Pławecka.
Zamiar głosowania przez pełnomocnika można zgłaszać do prezydenta miasta do 29 września. Z takiej możliwości wzięcia udziału w wyborach mogą skorzystać nie tylko niepełnosprawni, ale i osoby powyżej 75. roku życia. Na pełnomocnika można wybrać osobę, która głosuje w tej samej gminie.
Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!