Daria Gosek-Popiołek zapewniała, że jeśli wygra wybory na prezydenta, to Kraków będzie miastem prowadzącym ambitną politykę mieszkaniową i transportową. - Stawiamy na wspólnotę i zrównoważony rozwój. Miasto otwarte, dbające o zdrowie i wspierające rodzinę. Tętniące życiem i pełne różnorodności - tłumaczyła.
Wśród wymienionych filarów przedstawione zostały m.in. takie hasła jak: Miasto wspólne, Miasto otwarte i dumne z różnorodności, Miasto dla rodzin i Miasto dla przyjemności.
Partia Razem postuluje podpisanie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym i Regionalnym, utworzenie Społecznej Rady Przeciwdziałania Dyskryminacji, w której skład będą wchodzić osoby LGBT, czyli np. osoby biseksualne i transgenderyczne, stworzenie żłobków i przedszkoli w miejscach pracy i na uczelniach oraz wsparcie domów kultury w każdej dzielnicy Krakowa i wprowadzenie bezpłatnej opieki stomatologicznej w każdej szkole.
- Miasto powinno odpowiadać na nasze codzienne, podstawowe potrzeby. Być miejscem dobrej, godnej pracy - bez wyzysku (…). Środowisko naturalne i ład przestrzenny to dobra wspólne. Dlatego będziemy traktować priorytetowo ochronę przyrody i przestrzeni publicznej przed komercjalizacją i zniszczeniem - komentował Jakub Baran.
Natomiast Daria Gosek-Popiołek dodała: - Dobre do życia miasto to takie, które w równym stopniu dba o potrzeby osób w różnym wieku. (…)Jest dostępne i bezpieczne dla osób z niepełnosprawnościami. Troszczy się o najsłabszych.
Na pytanie, skąd partia weźmie pieniądze na tak ogromną ilość postulatów do zrealizowania, kandydatka na prezydenta Krakowa odpowiedziała, iż budżet miasta jest tak duży, że na pewno znajdą się w nim pieniądze. - Na każdy budżet, także miasta, trzeba spojrzeć w perspektywie osób, które z tego budżetu korzystają i które przede wszystkim na ten budżet się składają - podsumowała.
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
WIDEO: Poważny program
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
