Gorlicki stadion już przeszedł sporą metamorfozę za sprawą wymiany ogrodzenia. Szpecące okolicę betonowe elementy zostały wymienione na płot z nowoczesnych i prześwitujących paneli. Teraz nadszedł czas na zmiany wewnątrz.
Zmiana namacalna dla miłośników piłki
Ważnym elementem nowej stadionowy odsłony będzie trybuna dla przyjezdnych widzów. W miejscu poprzedniej trybuny zostało zdemontowane ogrodzenie, natomiast na miejscu skarpy pozostały elementy betonowe z ławkami drewnianymi.
- Ławki dla widzów zbudowane są z siedzisk z desek. Są w złym stanie technicznym. Deski są wypaczone, nierówne, ponieważ nie były zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Beton wymaga renowacji i poprawy wizualnej. Miejsca siedzące wymagają wymiany na trybuny z krzesełkami plastikowymi – podaje Rafał Kukla, burmistrz Gorlic.
Miejsce, w którym ma powstać nowa trybuna dla kibiców - gości obecnie jest niezagospodarowane. Jest to istniejąca trawiasta skarpa, której korpus służy jako ciąg pieszy dla publiczności niedaleko przejścia z szatni na boisko i bocznej bramy na stadion.
- W dalszej części zlokalizowane są trybuny siedzące z plastikowymi krzesełkami. Teren przeznaczony pod trybunę nie koliduje z żadną siecią uzbrojenia terenu – mówi dalej burmistrz.
Profesjonalne bieganie na kilku torach
Na tym nie koniec, bo spore zmiany czekają bieżnię. Ma zostać niejako zbudowana na nowo, bo wraz ze skocznią do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą oraz rzutni do rzutu młotem.
Bieżnie mają być z prawdziwego zdarzenia: pierwsza, sześciotorowa, czterystumetrowa o nawierzchni poliuretanowej wraz z malowaniem. Projekt przewiduje również bieżnie o ośmiu torach i długości stu metrów oraz jeszcze jedną ze skocznią w dal i trójskoku.
Przetarg został ogłoszony w trybie zaprojektuj-wybuduj. Z racji zakresu planowanej modernizacji, wykonawca będzie musiał dopełnić wszelkich uzgodnień, również tych związanych przebudową sieci medialnych.
Ta część inwestycyjnych planów została powierzona firmie z Krynicy, która w swojej ofercie zobowiązał się, że wykona prace na stadionie za 4 391 100 złotych
Zmiany na dachu hali i w basenie
Druga, równie ważna część przewidywanych inwestycji, to hala OSIR, a konkretnie dach na wspomnianym budynku, który ma zostać wyremontowany, ale też zaopatrzony w system fotowoltaiczny. T zwycięzcą okazał się Zakład Usługowo Produkcyjno Handlowy Hażbud. Ta firma nie miała w tym przetargu konkurencji a za remont dachu i budowę instalacji fotowoltaicznej na nim zażądała 1 209 090 złotych. Podobnie było z trzecim rozstrzygnięciem, gdzie w grę wchodziły prace na terenie odkrytego basenu. Zwyciężył lokalny wykonawca Otech i wykona swoje zobowiązanie za 6 494 400 złotych.
- Umowy z wykonawcami tych inwestycji zostały podpisane i teraz już od nich zależy tempo wykonywanych prac- podkreśla Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza Gorlic. - Proszę pamiętać, że wszystkie te inwestycje są, w systemie zaprojektuj i wybuduj tak więc od tego jak szybko będą przebiegać prace wstępne, zależeć będzie końcowy efekt – dodaje.
Wykonawcy mają na wykonanie swoich prac 18 miesięcy od momentu podpisania umów z miastem.
- Po tej wsi została tylko cerkiew i malutki cmentarz. Miejsce z aurą tajemniczości
- Gorlickie. Można tylko pozazdrościć mu perspektywy
- Gorlickie. Dwie jednoski OSP dostaną w tym roku nowe wozy
- Gorlice. Czy powstanie u nas nowe Centrum Krwiodawstwa? Pomysł wspiera poseł Wicher
- Zmiany w gorlickiej komendzie policji. Mamy nowego komendanta
- Miejski Zakład Komunikacyjny w Gorlicach ogranicza swoje kursy w stronę Biecza
Sezon rowerowy już niedługo! Jaki rower wybrać?
