Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach (pow. oświęcimski) zabezpieczyli taśmę nabojową z amunicją, którą z rzeki Soła, przepływającej przez miasto, wyciągnął spacerujący brzegiem mężczyzna. To on powiadomił policję o znalezisku.
Taśma z nabojami była tuż przy brzegu Soły
W sobotę (2.12.2023) tuż po godzinie 14 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od młodego mieszkańca Witkowic dotyczące odnalezienia taśmy z nabojami nad brzegiem rzeki Soły w Kętach.
Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Ustalili, że militaria znalazł 22-latek z Witkowic, kiedy spacerował brzegiem rzeki Soły. W wodzie dostrzegł kilka nabojów, a kiedy za nie pociągnął pojawiła się cała taśma.
Policjanci zabezpieczyli taśmę nabojową, w której znajdowało się 57 nabojów. O zdarzeniu powiadomiony został dyżurny Centralnego Ośrodka Koordynacji Rozminowywania. Militaria zostaną przekazane saperom.
- Podziękowania dla pana Eryka za prawidłową reakcję - chwalą mężczyznę policjanci.
Każde takie znalezisko trzeba zabezpieczyć.
promo]5671;1;Bądź na bieżąco i obserwuj[/promo]
- Oświęcim można spotkać w różnych miejscach w Polsce. Stanowią zaskoczenie
- Minął rok budowy obwodnicy Oświęcimia do S1. GDDKiA podaje termin zakończenia
- Wyniki liczenia wiernych w największych parafiach w Oświęcimiu
- IX charytatywny mecz hokejowy w Oświęcimiu przeszedł do historii. Wynik imponujący
- Niesamowite opowieści w drugim odcinku o historii hokeja w Oświęcimiu. WIDEO
- Wielkie plany Energylandii. Ta decyzja zmieni ich w giganta branży rozrywkowej
Piknik wojskowy w Rajsku
