Polska krajem omijanym przez zagranicznych turystów

Trzynaście pojazdów standardowych o długości 12 metrów oraz siedem autobusów przegubowych elektrycznych za rok trafi do krakowskiego taboru.
Zamówione autobusy elektryczne będą niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację, wydzieloną przestrzeń oraz platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring i porty USB do ładowania smartfonów. Każdy pojazd będzie wyposażony w możliwość ładowania przez wtyczkę oraz przez pantograf. Warto podkreślić, że wszystkie systemy i urządzenia funkcjonujące w autobusie, w tym ogrzewanie, będą zasilane wyłącznie energią elektryczną.
Jak zapowiada miasto, nowe bezemisyjne autobusy będą kierowane na trasy w rejonie Alei Trzech Wieszczów, a więc tam, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza.
MPK SA planuje także przygotowanie kolejnych stanowisk do ładowania elektrycznych autobusów na terenie zajezdni Wola Duchacka. Nowe stacje do szybkiego ładowania baterii tych pojazdów pojawią się także na terenie miasta w rejonie pętli.
Nowe autobusy kosztowały ok. 70 mln zł, z czego ponad 40 mln zł zostanie dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
MPK zapowiada zakup kolejnych 22 elektrycznych autobusów.
- Zanim wieś Zakopane stała się miastem. Tak tu było przed ponad 100 laty!
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe
- Najmodniejsze sukienki na wesele w 2023 roku. Takie są trendy w tym sezonie
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING