Zacięty mecz naszych radnych we Lwowie

Piotr Rąpalski
Trzy do ośmiu przegrali nasi radni w nogę z lwowskimi rajcami. Mecz odbył się w sobotę, z okazji dni Krakowa we Lwowie. Miał to być rewanż krakusów za przegrany mecz sprzed 144 lat. Niestety i tym razem reprezentacja naszego grodu uległa drużynie ukraińskiej.

Nasi rajcy dali sobie strzelić osiem bramek, choć tak ostro trenowali przed rozgrywką. Zarzekają się teraz, iż tanio skóry nie sprzedali. - Robiłem co mogłem, ale lwowiacy rozbijali naszą obronę - tłumaczy się bramkarz, radny Józef Pilch (PiS). - Do przerwy było 2:0 dla Ukraińców, choć powinno być 2:2, tylko, że dwa razy walnęliśmy w słupek - dodaje. W drugiej połowie snajperzy obu drużyn się rozstrzelali. - Ukraińcy okazali się niestety zdecydowanie lepsi, ale ich bramkarz to zawodowy piłkarz
- dodaje Jakub Bator (PiS).

Mecz, choć rozgrywany w przyjaznej atmosferze nie był sielanką dla obu zespołów. Rad-ny Daniel Piechowicz (PiS) podczas walki o piłkę rozbił sobie nos i złamał ząb. Z kolei jeden z Ukraińców skończył futbolową potyczkę ze złamaną rę-ką.Obie drużyny zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie przybyłą na stadion publiczność. Piłkarzom wręczono pamiątkowe medale. Rewanż już za rok, ale tym razem na krakowskiej ziemi. Ma być lepiej.