Zagłębie - Cracovia - szczęśliwy stadion dla "Pasów" [OPINIE]

Cracovia Kraków po golu Marcina Budzińskiego wygrała z Zagłębiem w Lubinie 1:0. Wojciech Stawowy drugi raz wygrał w ekstraklasie w Lubinie, ostatnio stało się to w 2004 r.

Zagłębie Cracovia - zwycięstwo "Pasów"! [ZDJĘCIA]

Zagłębie Cracovia. Opinia Wojciecha Stawowego.

Wojciech Stawowy (Cracovia): - Chcę pogratulować swojej drużynie dobrego meczu i zwycięstwa. Stadion w Lubinie jest szczęśliwy dla Cracovii. Jestem tu drugi raz w ekstraklasie i drugi raz wygrywamy. Bliskość zespołów w tabeli powoduje konieczność gromadzenia punktów. W I połowie mecz był senny, nic nie działo się ani pod jedną, ani pod druga bramką. Dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nie stwarzaliśmy sobie sytuacji. Zagłębie miało natomiast okazje na bramki. Gdyby nie świetna interwencja Pilarza, gospodarze wyszliby na prowadzenie. Nasza bramka wynikała z konsekwentnej gry, dążyliśmy do zdobycia gola. Wydaje mi się, że byliśmy lepszym zespołem w przekroju całego meczu.

Zagłębie Cracovia. Opinia Adama Buczka.

Adam Buczek (Zagłębie): - W pierwszej połowie za bardzo z respektem podeszliśmy do rywala, nie tak to miało wyglądać. Nie było agresywności. W drugiej połowie podeszliśmy wyżej do Cracovii, mieliśmy swoje okazje. Jedną na pewno bardzo dobrą, ale straciliśmy gola i zawiedliśmy wszystkich. Musimy wyciągnąć wnioski. Wiem, że tak się zawsze mówi po porażkach, ale co nam pozostaje innego? Porażki są wkalkulowane, ale mamy tego pecha, że to już jest trzecia. Zabrakło nam strzelenia bramki na 1:0. To by dało nam wiatr w żagle. Wyglądaliśmy lepiej niż w ostatni meczu ligowym, ale brakowało tego celnego strzału w bramkę.