https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakłady Górniczo Hutnicze Bolesław rozpoczęły usuwanie kości z kanału Dąbrówka. Prace potrwają do końca maja ZDJĘCIA

Paweł Mocny
Pierwszy etap usuwania kości z kanału Dąbrówka
Pierwszy etap usuwania kości z kanału Dąbrówka ZGH Bolesław
Zakłady Górniczo Hutnicze w Bolesławiu zgodnie z zapowiedziami podjęły się usunięcia kości zalegających w kanale Dąbrówka w gminie Bolesław. Jak razie przeprowadzono pierwszy etap sprzątania. Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie internetowej spółki, sprzątanie ma dobiec końca najpóźniej na koniec maja tego roku.

Na początku stycznia tego roku jedna z mieszkanek gminy Bolesław natknęła się na makabryczne znalezisko. Dno kanału płynącego przez gminę Bolesław usłane było olbrzymią ilością kości zwierzęcych. Sprawa została wówczas zgłoszona Zakładom Górniczo-Hutniczym Bolesław, które są właścicielem kanału, zobowiązały się do posprzątania tych kości.

ZGH Bolesław rozpoczęły usuwanie kości z kanału Dąbrówka

Służby zakładowe ZGH Bolesław w ramach stałego nadzoru przeprowadziły kontrole kanału Dąbrówka. Oprócz kości odkryto dużo butelek, opon, tworzyw sztucznych i innych odpadów zalegających w korycie Dąbrówki.

Jak na razie nie można usunąć tych odpadów. Powodem jest fakt, że obecnie mogą tam hibernować płazy. Zorganizowanie sprzątania mogło by im zaszkodzić. Przeprowadzenie usunięcia większości odpadów trzeba zatem przełożyć na okres wiosenny.

Służby zakładów dotarły także do cmentarzyska zwierząt znajdujące się tuż przy drodze krajowej numer 94.

- Dużym zaskoczeniem były odpady pochodzenia zwierzęcego, zdecydowanie nie związane z działalnością ZGH. Dlaczego się tam znalazły i w takiej ilości? Kto znalazł sobie miejsce na utylizację tych i innych odpadów? Można jedynie snuć przypuszczenia – czytamy w informacji zamieszczonej przez ZGH Bolesław.

Spółka podjęła działania w celu profesjonalnego usunięcia kości z kanału. Jak zapewniają jej przedstawiciele dokonano wyboru firmy, która w sposób kompleksowy przeprowadzi całość prac porządkowych.

- Służby zakładowe na bieżąco monitorują usuwanie odpadów w kanale, a firma wykonująca usługę porządkową jest zobowiązana do okresowego raportowania swojej działalności w tym zakresie – informują przedstawiciele ZGH.

Prace mają być realizowane etapami.

FLESZ - W czasie pandemii więcej surfujemy po sieci

od 16 lat
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kot autentyczny
Panie Mocny, raz się Pana pochwali i myślałem że coś Pan zmądrzał i będzie to opisywał rzetelnie. W sprawie sprzątania tych kości interweniował p. Stefan Piętka już dawno. Interwencję prowadziła TVP i dobrze że w końcu ZGH przestał "grać w gumy" i to sprzątnie. Ale na razie nic jeszcze nie zrobił poza tym jednym bagiem dużych kości. To tytuł naprawdę powinien głosić że "ZGH posprząta latem" albo "zajmie się kościami". Pan naprawdę nie czuje, że się Pan kompromituje. I jednocześnie Gazetę Krakowską.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska