Spotkanie rzemieślników i sympatyków Cechu odbyło się w czwartek popołudniem w Domu Rzemiosła przy ul. Gimnazjalnej. Spotkało się kilkadziesiąt osób, w tym także przedstawiciele starostwa tatrzańskiego - starosta Piotr Bąk i wicestarosta Jerzy Zacharko.
Na początku spotkania wystąpił dziecięcy zespół "Małe Klimki" pod kierownictwem Zofia Stanuch. Dzieci przedstawiły jasełka po góralsku. Mały spektakl bardzo spodobał się zebranym.
Potem przyszedł czas na życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem. Starszy Cechu, Franciszek Kaletka, złożył życzenia wszystkim zebranym. Spotkanie obfitowało w dobry humor i pyszne jedzenie.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe w Cechu było wyjątkowe. To z uwagi na fakt, że Cech Rzemiosł Różnych w Zakopanem świętował 110-lecie istnienia i 30-lecie otwarcia Domu Rzemiosła.
WIDEO: Puls Krakowa, odc. 6
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto