Zremisowany sparing Sandecji

Daniel Weimer
Senegalczyk Mohamadou Traore nie zjawił się na przedmeczowej zbiórce
Senegalczyk Mohamadou Traore nie zjawił się na przedmeczowej zbiórce Stanisław Śmierciak
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1) Bramki: 1:0 Śpiaczka 3, 1:1 Ella 31. Podbeskidzie: I połowa: Pesković - Górkiewicz, Stano, Konieczny, Tomasik (43 Mazan) - Sokołowski, Kolcak, Kołodziej, Malinowski, Patejuk - Śpiączka; II połowa: Pesković - Mazan, Jarosz (73 Felsch), Horoszkiewicz, Pazio - Kwame, Lenartowski, Deja, Cisse, Trochim - Demjan. Sandecja: Kozioł - Szczepański, Szufryn, Słaby, Sobotka - Bębenek, Nather, BartkówIII [40], Kurowski, Ella - Dudzic. Grali także: Radliński, Makuch, Niane, Hempel, Kuźma, Urban, Piszczek, A. Danek, Fałowski.

Wartościowy remis uzyskali piłkarze Sandecji w sparingowym meczu z Podbeskidziem bielsko-Biała, występującym w najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej.

Dla gospodarzy była to generalna próba przed rozgrywkami ekstraklasy. Sądeczanie okazali się dla nich wymagającym rywalem.

Podbeskidzie co prawda bardzo szybko, za sprawą Bartosza Śpiączki, który wykorzystał... śpiączkę obrońców Sandecji, wyszło na prowadzenie, ale w miarę upływu czasu to I-ligowcy zaczęli dyktować warunki gry. Efektem takiego stanu rzeczy był wyrównujący gol zdobyty przez Armanda Kena Ellę. Kameruńczyk głową skierował do siatki piłkę podaną przez Bartłomieja Dudzica.

W drugiej połowie nieoczekiwanie nadal dominowali goście, potwierdzając drzemiące w nich możliwości.

Po meczu zadowolenia nie krył trener Sandecji Piotr Stach: - Początek w naszym wykonaniu był nie do przyjęcia. Zawodnicy znajdowali się chyba jeszcze w autokarze. Wkrótce nastąpiła jednak koncentracja i zawody zmieniły oblicze. Jeśli w meczach o punkty grać będziemy tak jak od 20 minuty sobotniego spotkania, to powinniśmy być wyróżniającą się drużyną w I lidze. Stanie się tak pod jednym warunkiem: dograne zostaną transfery Kamila Kurowskiego i Kamila Hempela. Kontrakt podpisał Bartosz Sobotka. Mam nadzieję, iż wkrótce w ślad za nimi podążą wymienieni zawodnicy.

W sparingu z Podbeskidziem nie zagrali Przemysław Szarek i Mohamadou Traore. Pierwszy jest lekko kontuzjowany i dzisiaj powinien wznowić treningi, natomiast Senegalczyk nie zjawił się na przedmeczowej zbiórce.

- Będę domagał się wyciągnięcia wobec niego konsekwencji dyscyplinarnych - zapewnił trener Stach.

Kolejny sparing Sandecja stoczy we wtorek. Jej przeciwnikiem będzie II-ligowy Rozwój Katowice, a mecz dobędzie się w Nowym Targu.