Żużel. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda) w finale eliminacji Grand Prix

Zawodnicy klubów z Krakowa i Tarnowa rywalizują w I lidze
Zawodnicy klubów z Krakowa i Tarnowa rywalizują w I lidze Andrzej Banaś / Polska Press
W półfinałowym turnieju eliminacji do Grand Prix 2018, który odbył się w Olching (Niemcy), najlepiej z żużlowców małopolskich klubów spisał się Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków). Zajął 7. miejsce i awansował do finału. Ta sztuka nie udała się reprezentantom tarnowskich "Jaskółek".

W czwartek w niemieckim Olching zawodnicy walczyli o siedem przepustek do finału kwalifikacji (Grand Prix Challenge), który odbędzie się 19 sierpnia w Togliatti. Najlepiej z zawodników z naszego regionu spisał się Szczepaniak, który zajął 7. miejsce. Na 8. pozycji uplasował się Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów), który w finale będzie rezerwowym.

Słabszy występ zanotowali dwaj inni zawodnicy tarnowskich "Jaskółek": Szwed Peter Ljung był 10., a Duńczyk Mikkel Michelsen 13. Turniej wygrał, z kompletem 15 punktów, Leon Madsen (Duńczyk w poprzednim sezonie reprezentował barwy klubu z Tarnowa), a na premiowanych pozycjach znaleźli się jeszcze dwaj inni Polacy: 2. był Piotr Pawlicki, a 4. Adrian Miedziński.

Szczepaniak turniej zaczął od dwóch zwycięstw biegowych, ale w trzech następnych uzbierał tylko 2 "oczka" (łącznie 8 pkt). Z kolei Bjerre rozkręcał się w trakcie zawodów, po 2 startach miał punkt, a rundę zasadniczą skończył także z 8 pkt. Jako że taki sam dorobek miał również Kai Huckenbeck, to o podziale miejsc 6.-8. decydował dodatkowy wyścig. W nim kolejność ustalona została tuż po starcie: wygrał Niemiec, przed Szczepaniakiem (awansowali do GP Challenge), a ostatni był Bjerre, który do Rosji pojedzie jako rezerwowy.

Drugi półfinał odbędzie się w sobotę w Terenzano. Na liście startowej są m.in. Przemysław Pawlicki i Patryk Dudek.