Żużel. W ćwierćfinale Indywidualnych MP błysnął Janusz Kołodziej. Zawodnicy Grupy Azoty Unii i Arge Speedway Wandy pojechali słabiej

Ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski nie były zbyt udane dla zawodników małopolskich klubów: Grupy Azoty Unii Tarów i Arge Speedway Wandy Kraków. Żadnemu z nich nie udało się uzyskać bezpośredniego awansu do półfinału. Pewną szanse mają Artur Czaja i Ernest Koza, który uzyskali prawo bycia rezerwowymi w tych turniejach.

Zawdy w Krośnie w pięknym stylu wygrał Janusz Kołodziej. Tarnowianin, reprezentujący na co dzień Fogo Unię Leszno, był bezkonkurencyjny, zdobywając w 5 biegach komplet 15 punktów. Blisko miejsca w czołowej ósemce, premiowanej awansem, był Czaja (Grupa Azoty Unia). Rundę zasadniczą ukończył z 7 pkt na koncie, podobnie jak Josh Grajczonek (Orzeł Łódź). W dodatkowym biegu o 8. lokatę to rywal okazał się lepszy i wywalczył przepustkę. Zawodnik „Jaskółek” w półfinale pojedzie, jeśli ktoś z zakwalifikowanych zrezygnuje.

Na Podkarpaciu ścigało się jeszcze trzech jego klubowych kolegów: 10. był Artur Mroczka (6 pkt), 11. Jakub Jamróg (6), a 15. Kacper Konieczny (2).

Zawodnicy klubów z naszego regionu rywalizowali także w Lublinie. Aby dostać się do „8”, trzeba było zdobyć 9 pkt. Ernest Koza (Arge Speedway Wanda) i Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia), a także Grzegorz Walasek (Stal Gorzów), uzbierali po 8 „oczek”. O tym, który z nich będzie w półfinale rezerwowym, musiał rozstrzygnąć baraż. W dodatkowym biegu triumfował Koza przed Rolnickim i Walaskiem. Marcin Jędrzejewski (Arge Speedway Wanda) z 5 pkt sklasyfikowany został na 12. pozycji.

Całe zawody w Lublinie wygrał Krystian Pieszczek (MrGarden GKM Grudziądz, 13 pkt). W dwóch pozostałych turniejach zwyciężyli: w Opolu - Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno, 14 pkt), a w Rawiczu - Jarosław Hampel (Fogo Unia, 4 pkt).