Dla kibiców z Małopolski to będzie kolejna okazja, aby w naszym regionie podziwiać najlepszych żużlowców świata. Na stadionie Wandy (mecz w środę, 3 maja o godz. 16) zmierzą się obrońcy Drużynowego Pucharu Świata, Polacy, oraz zespół, który uznawany jest za jednego z najpoważniejszych kandydatów do odebrania im tego trofeum.
W barwach "Kangurów" zobaczyć będzie można m.in. byłego mistrza świata Chrisa Holdera, mistrza świata juniorów Maxa Fricke'a czy rewelację Grand Prix z poprzedniego sezonu Jasona Doyle'a. Do Krakowa zawita też Sam Masters, w poprzednim sezonie zawodnik Speedway Wandy.
- Kraków żużlem stoi - mówi dyrektor ZIS Kraków, Krzysztof Kowal. - O wynik sportowy niech się martwią zawodnicy. Mam nadzieję, że dla kibiców zabawa będzie przednia.
Dla "biało-czerwonych" będzie to drugi w tym sezonie mecz kontrolny. 2 kwietnia w Zielonej Górze rywalizowali w Resztą Świata (46:44), a wówczas trener Marek Cieślak do boju posłał inny skład, niż wystawi w Krakowie. Teraz pojadą m.in. wracający do poważnego ścigania się po kontuzjach Jarosław Hampel i Maciej Janowski, a także pochodzący z Tarnowa Janusz Kołodziej (obecnie Fogo Unia Leszno).
- Kadra jest szeroka, chcę dać każdemu szansę pokazania się - zaznacza Marek Cieślak. - Myślę, że nasz skład jest dobry i zawodnicy pokażą wysoką formę. O juniorze Maksymie Drabiku myślę jako o rezerwowym w Pucharze Świata (może nim być tylko zawodnik z tej kategorii wiekowej - przyp.), pojedzie w Krakowie, żeby nabierać rutyny.
- Tor w Krakowie też jest ciekawy, nie należy do najłatwiejszych. To dobry moment, żeby wiele rzeczy przetestować. Też mam szansę pokazać się i być może pojechać w Drużynowym Pucharze Świata - mówi Janusz Kołodziej.
Organizatorzy zapowiadają dla kibiców dodatkowe atrakcje. Ma być m.in. sesja rozdawania przez zawodników autografów, a do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski oficjalnie dołączony zostanie nowy zawodnik. Kto? To niespodzianka.
- Po ubiegłorocznym meczu w Krakowie (Polska - Rosja - przyp.) byliśmy bardzo zadowoleni z imprezy od strony organizacyjnej. Cieszymy się, że znów będziemy współpracować, liczymy, że przyjedzie jeszcze więcej kibiców - mówi Karol Lejman, z firmy One Sport, głównego organizatora meczu, współpracującego z miastem Kraków i Krakowskim Klubem Żużlowym.
Bilety (do 25 zł) dostępne są przez serwis kupbilet.pl
Awizowane składy
Polska: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Maksym Drabik, 11. Jarosław Hampel, 12. Maciej Janowski, 13. Janusz Kołodziej, 14. Przemysław Pawlicki.
Australia: 1. Jason Doyle, 2. Nick Morris, 3. Max Fricke, 4. Chris Holder, 5. Troy Batchelor, 6. Sam Masters.
Janusz Kołodziej zapowiada żużlowy mecz Polska - Australia (3 maja w Krakowie)
Autor: Artur Bogacki
Follow https://twitter.com/sportmalopolska