- Targi Sztuki w Krakowie to doskonała okazja, by poznać twórczość danego artysty, ale przede wszystkim, aby bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z każdym twórcą. Nie bez znaczenia jest fakt, że targi odbywają się w Krakowie, stolicy polskiej kultury – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.
- W poprzedniej edycji targi pozwoliły nawiązać artystom z Polski i świata liczne kontakty z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów. Jestem przekonany, że i tym razem ani jednych, ani drugich nie zabraknie w Krakowie – dodaje Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC.
100 obrazów za 100 złotych
Zeszłoroczne premierowe targi odwiedziło ponad tysiąc koneserów sztuki, nawiązane zostały owocne kontakty pomiędzy twórcami, a przedstawicielami galerii. Ta szansa pojawia się ponownie. Tyle, że w jeszcze większym wymiarze i z nowymi możliwościami. Zaplanowana została między innymi aukcja prac malarskich, w trakcie której ponad 100 obrazów uznanych twórców będzie można licytować od 100 zł., a także wystawa najlepszych współczesnych surrealistów polskich.
Bezpośredni kontakt z artystami
Już dziś wiadomo, że wśród szerokiego grona prezentującego swoją twórczość na Targach pojawi się między innymi krakowski artysta Eugeniusz Gerlach, a także jeden z najlepszych współczesnych surrealistów Jarosław Jaśnikowski, którego stoisko w zeszłym roku cieszyło się największym zainteresowaniem. Swoją twórczość zaprezentuje także Aleksander Żywiecki, który uprawia twórczość uciekającą od programowego nowatorstwa i nawiązuje do sztuki tradycyjnej stając w jednym szeregu z takimi twórcami, jak Józef Chełmoński, Władysław Podkowiński czy Leon Wyczółkowski.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
