W ubiegłym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 20 nowych zezwoleń. Na inwestycje w KSSE zdecydowało się 12 polskich firm i 1 zagraniczna. Pozostałe 7 projektów to reinwestycje podmiotów już funkcjonujących w strefie.
Największym inwestorem, jaki w ostatnich miesiącach ulokował się w KSSE, jest firma Mabuchi Motor Poland sp. z o.o., która na swoją lokalizację wybrała Bocheńską Strefę Aktywności Gospodarczej. W ramach otrzymanego zezwolenia Mabuchi zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 113 mln zł oraz utworzenie 253 nowych miejsc pracy. Firma zajmuje się produkcją elementów dla motoryzacji.
W ubiegłym roku KSSE zyskała też dodatkowe 83 hektary. Obecnie jej powierzchnia to już 949 ha, na które składa się 36 podstref położonych na terenie trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
- Rozwój specjalnych stref ekonomicznych czy parków technologicznych to inwestycje, które zwracają się w 100 procentach, bo korzystają z nich wszyscy: przedsiębiorcy, którzy mają idealne miejsca do rozwoju swojej działalności, samorządy – bo zyskują dodatkowe wpływy do swoich budżetów i mogą inwestować je w dalszy rozwój gospodarczy, czy w końcu mieszkańcy zyskujący nowe miejsca pracy – mówił marszałek Jacek Krupa podczas dzisiejszego, dorocznego spotkania w Krakowskim Parku Technologicznym, podczas którego podsumowano 2017 rok w KSSE.
Zakończony niedawno 2017 rok przyniósł także rozwój start-upów ulokowanych w KPT. Pozyskały one od inwestorów 288 mln złotych. To łączny sukces spółek: Revolut, Synerise, Autenti, SEEdiA, FindAir. W KPT działa obecnie 66 firm, a w tym 35 w inkubatorze; kolejne 23 korzysta z programu akceleracyjnego.
W 2017 roku wielki krok w rozwoju uczyniła też organizowana przez KPT od 6 lat konferencja dla branży gier - Digital Dragons. Zmiana miejsca wydarzenia na prestiżowe Centrum Kongresowe ICE znacznie podniosła komfort i poziom organizacji. Tegoroczne Digital Dragons zgromadziło ponad 1500 uczestników, 450 firm z całego świata i 100 projektów niezależnych.
