MKTG SR - pasek na kartach artykułów

21. Forum Przedsiębiorców Małopolski już za nami. To największe biznesowe wydarzenie w regionie!

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
21. Forum Przedsiębiorców Małopolski. Największe biznesowe wydarzenie w regionie to nasz wspólny sukces!
21. Forum Przedsiębiorców Małopolski. Największe biznesowe wydarzenie w regionie to nasz wspólny sukces! Anna Kaczmarz
Forum Przedsiębiorców Małopolski to spotkanie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez redakcję „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. Tym razem przebiegało pod hasłem KARIERA 360˚. W doborowym gronie ekspertów, podczas 21. Forum Przedsiębiorców Małopolski, debatowaliśmy nad przyszłością rynku pracy, nad tym, co może przynieść powszechna cyfryzacja, a także rozwój sztucznej inteligencji.

Eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy, szefowie firm, przedstawiciele administracji samorządowej - świat nauki i biznesu - spotkali się dziś w niezwykłym miejscu. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie było świadkiem wielu wydarzeń, ale to zasługuje na szczególną uwagę. 21. Forum Przedsiębiorców Małopolski to nowoczesna platforma wymiany myśli i poglądów wybitnych osobowości nauki i biznesu w naszym regionie.

Organizatorem Forum była Polska Press Grupa, a uczestniczył w nim Grzegorz Nowosielski, prezes Makroregionu Południe PPG. Spotkanie otworzył p.o. redaktora naczelnego "Gazety Krakowskiej" i " "Dziennika Polskiego" Piotr Rąpalski.

Tym razem - spotkania odbywają się cyklicznie od 2014 r. - temat forum "KARIERA 360˚ - od nowej perspektywy do nowych sukcesów", sprowokował nas do szukania odpowiedzi, jakie są aktualne trendy i prognozy dotyczące przyszłości rynku pracy. Czym w świecie cyfrowej rzeczywistości i sztucznej inteligencji jest kariera? Jaka jest rola nowych technologii w rozwoju przemysłu w regionie? Jak wygląda wsparcie dla przedsiębiorczości i start-upów w Małopolsce? Podkreślono też niezwykle istotną rolę współpracy między uczelniami a przedsiębiorstwami, tak, aby maksymalnie dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Prowadzący - Agnieszka W. Sioła i Grzegorz Gajda przygotowali słuchaczy na spotkanie z gościem specjalnym, MARCINEM WARWASEM, wiceprezesem zarządu Comarch S.A., który mówił o karierze i możliwościach, jakie oferuje jedna z największych polskich firm IT, doradzając, jak w zmieniającej rzeczywistości powinni się poruszać i młodzi, u progu wyboru ścieżki kariery, i bardziej doświadczeni pracownicy. Każdy powinien mieć możliwość świadomego wyboru, ponieważ później ponosi się jego konsekwencje. Podkreślał rolę umiejętności miękkich, ale i intelektualnej dyscypliny.

Andrzej Bańka, zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Patrycja Kubiesa, członek Zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, dr hab. Krzysztof Machaczka, prof. UEK, dyrektor Departamentu Marki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr hab. inż. Jerzy Mikosz, prof. PK, kierownik Katedry Technologii Środowiskowych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej, Piotr Natkański, dyrektor Biura Rozwoju i Relacji Biznesowych w Departamencie Gwarancji i Poręczeń Banku Gospodarstwa Krajowego i dr Marcin Sala-Szczypiński, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie w czasie ciekawego panelu dyskusyjnego "KARIERA 360˚​. Perspektywy", rozmawiali z Grzegorzem Gajdą m.in. o tym, jaką rolę mają nowe technologie w rozwoju przemysłu (także turystyki) w Małopolsce, jakie są perspektywy kariery w naszym regionie, a także o współpracy między instytucjami naukowymi a przemysłem, w jaki sposób samorząd wspiera przedsiębiorców i jakie narzędzia oferuje sektor finansowy. Zwrócono uwagę na nowe możliwości związane z rozwojem turystyki lokalnej i wykorzystanie potencjału kulturowego i przyrodniczego Małopolski w kształtowaniu kariery.

21. Forum Przedsiębiorców Małopolski nie mogło odbyć się bez akcji na szczytny cel; Polska Press Grupa wspiera charytatywnie Pociąg Marzeń. W tym roku skorzystają z niego wychowankowie Stowarzyszenia Siemacha. Do wsparcia akcji zachęcał dyrektor Siemachy, Mariusz Hornowski.

Podczas panelu dyskusyjnego "KARIERA 360°. Trendy, transformacje i nowe wyzwania" Małgorzata Hadwiczak, dyrektor Linii Biznesowej Automatyzacja w ASTOR - Technology meets People, Katarzyna Strojek-Mleczko, People & Culture Manager Philip Morris Polska i dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, rozmawiali z Agnieszką W. Siołą o tym, jakie są nowe modele zatrudnienia i elastyczne formy pracy, o zmieniających się oczekiwaniach pracowników, o tym, jakie są działania prospołeczne i równościowe ich firm, a także o konieczności zmiany roli menedżera jako mentora i coacha.

Nasz gość specjalny, KRZYSZTOF MARZEC, CEO at DevaGroup, z pasją opowiedział o tym, czy i jak AI zmienia marketing. Dzięki niemu uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie narzędzia marketingowe obecnie dają najlepsze efekty i jak osiągać lepsze wyniki reklamowe bez konieczności podnoszenia budżetów. Okazuje się, że spójna strategia, ale zróżnicowane działania, dają najlepsze rezultaty.

Wybierając ścieżkę kariery musimy pamiętać, że – jak mawiał Daniel Webster – „na szczycie zawsze znajdzie się miejsce”. Jednak, aby osiągnąć sukces trzeba najpierw na ten szczyt się wspiąć. Forum Przedsiębiorców Małopolski jest właśnie po to, by podpowiedzieć, zainspirować, pokazać drogę na szczyt.

PARTNERZY WYDARZENIA:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska