30 medali krakowian w międzynarodowych MP wushu

30 medali zdobyła 11-osobowa ekipa MUKS Choy Lee Fut Kraków podczas XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu, które odbyły się w Warszawie.

Krakowianie pod przewodnictwem Joanny Skamli wywalczyli 12 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych krążków. 25 razy stawali na podium w konkurencjach taolu (układach form) i 5 w walkach.

Rywalizacja w konkurencjach form tradycyjnych była bardzo zacięta, o rozdziale medali decydowały często setne części punktu. W kategoriach juniorów 12-14 lat o medale rywalizowało prawie 30 zawodników. Tym cenniejsze są wyniki Tomasza Postawy, który zdobył złoty i trzy srebrne medale.

Na wielkie wyróżnienie zasłużył Sebastian Oleszczuk, który wygrał konkurencje walk zarówno w lekkim, jak i w pełnym kontakcie, a także był pierwszy wśród seniorów w taolu.

Słowa uznania należą się także Krzysztofowi Glancowi i Patrykowi Kulpie, którzy w swym zawodniczym debiucie zdobyli srebrne medale w walkach. Z kolei Katarzyna Olczak została wybrana przez sędziów najlepszą zawodniczką w konkurencji qingda seniorek.

Do sukcesu naszej ekipy przyczynili się trenerzy: Joanna Skamla, Beata Oleszczuk, Henryk Piwowar, Sebastian Oleszczuk i Marzena Łypik. Przygotowania dwójki najmłodszych członków ekipy koordynowała Ewa Ciembroniewicz.
Medalowe miejsca reprezentantów ekipy Choy Lee Fut z Krakowa:

Konkurencje taolu:

Dzieci: Franciszek Staniszewski w kat. do 9 lat - 5 złotych medali, Hanna Kwapień w kat. 9-11 lat - 1 złoty i 1 brązowy medal.

Juniorzy: Urszula Buczek w kat. 9-11 lat - 5 brązowych medali, Franciszek Gregoraszczuk w kat. 12-14 lat juniorów - 2 brązowe medale, Tomasz Postawa w kat. 12-14 lat juniorów - 1 złoty i 3 srebrne medale, Aleksandra Niewiara kat. 15-17 lat juniorów - 1 złoty i 1 brązowy medal, Wiktor Nowakowski kat. 15-17 lat juniorów - 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Seniorzy: Katarzyna Olczak - 1 srebrny medal, Sebastian Oleszczuk - 1 złoty medal.

Walki qingda i sanda: Sebastian Oleszczuk - złoto w sanda i qingda seniorów w kat. 90 kg, Katarzyna Olczak - złoto w qingda seniorek w kat. 52 kg, Krzysztof Glanc - srebro w qingda seniorów w kat. 80 kg, Patryk Kulpa - srebro qingda seniorów w kat. 70 kg.