W drugiej połowie września z dziećmi z przedszkola oraz klas 1-3 spotkał się funkcjonariusz Policji z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, który przeprowadził pogadankę traktującą m.in. o potrzebie używania odblasków.
– Dzieci były bardzo zainteresowane. Pan policjant poruszył kwestię zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, zapinania pasów bezpieczeństwa i oczywiście o noszeniu elementów odblaskowych – przyznaje nauczycielka ZSP nr 4 Zofia Pachut.
Nie zabrakło również zajęć praktycznych. Dzieci zobaczyły jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i korzystać z „zebry”. Na zakończenie uczniowie otrzymali odblaski, których już używają poruszając się w pobliżu dróg.
Warto dodać, że w 2017 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej został uznany za najlepszą szkołę w powiecie limanowskim w VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. ZSP był pierwszy w powiecie i 42. wśród małopolskich podstawówek na 343 szkoły.
