Aksam Unia pewnie wygrywa w Toruniu

Paweł Guga
Niespodzianki w Toruniu nie było. Chociaż nie był to spacerek dla hokeistów oświęcimskich. Nesta, jak wiadomo, gra u siebie niezwykle ambitnie i potrafi być groźna. Ale w piątek było to za mało na mocną drużynę Aksam Unii.

Oświęcimianie rozpoczęli wczorajszy mecz dość ospale, jakby trochę zlekceważyli przeciwnika. I szybko się ta nonszalancja źle dla nich skończyła. W 10 minucie trochę źle ustawiony w bramce Zborowski dał się zaskoczyć Marmurowiczowi. Ten gol podziałał na podopiecznych Karela Suchanka jak zimny prysznic. Szybki atak pierwszej formacji w 16 minucie. Błyskawiczna wymiana podań i celnym trafieniem popisał się Valusiak, a Witkowski nie miał większych szans na obronę tego mierzonego strzału. Gospodarze zeczęli często odwiedzać boks kar, co szybko wykorzystali oświęcimianie. Po 26 sekundach gry w przewadze (kara dla Maja) Jaros wyprowadził Aksam Unię na prowadzenie.

Od drugiej tercji oświęcimianie grali bardzo uważnie w defensywie, a gdy już miejscowi dochodzili do sytuacji strzeleckich, świetnie interweniował Zborowski. W 33 minucie oświęcimianie wyprowadzili szybki atak. Strzelał Łopuski, bramkarz Nesty odbił krążek, ale przejął go jeszcze napastnik Unii i zza bramki podał do nadjeżdżającego w tempo Jarosa, który posłał gumę do pustej bramki.

Ostatnia tercja rozpocząła się znakomicie dla gości. Kiedy z kary wracał Jankowski, pierwszy atak przeprowadził składną akcję i Valusiak zdobył swojego drugiego gola. Tak wyraźna przewaga trochę uspokoiła oświęcimian. Gospodarze nie zamierzali kapitulować i na 10 minut przed końcem spotkania Winiarski pokonał Zborowskiego. Ale to było wszystko na co wczoraj stać było hokeistów Nesty.
Nesta Toruń - Aksam Unia Oświęcim 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Marmurowicz (Bomastek, Bluks) 9.30, 1:1 Valusiak (Riha, Tabacek) 15.45, 1:2 Jaros (Prohaska) 19.32, 1:3 Jaros (Łopuski, Prohaska) 32.32, 1:4 Valisiak (Riha, Tabacek) 44.15, 2:4 Winiarski (Dziębiel) 49.09.

Sędziowali: M. Pachucki (Gdańsk) oraz G. Klich i M. Wieruszewski (Sosnowiec). Kary: 12 i 8 min.
Widzów: 1000.
Nesta: Witkowski - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Maj, Jankowski, Dzięgiel, Chrzanowski - Porębski, Lidtke, Ziółkowski, Kalinowski, Minge - Koseda, Gmiński, Husak, Winiarski, Pieniak. Trener .
Aksam Unia: Zborowski - Noworyta, Zatko, Riha, Valusiak, Prohaska - Piearski, Kłys, Wojtarowicz, S. Kowalówka, Łopuski - Gabryś, Cinalski, Krajci, Modrzejewski, Tabacek - Urbański, Połącarz, Jaros, Piotrowicz, Stachura. Trener Karel Suchanek.