Zbigniew Czyż
Maryna Gąsienica-Daniel.
Maryna Gąsienica-Daniel. PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała slalom gigant w Soldeu w Andorze, ostatnią w sezonie konkurencję alpejskiego Pucharu Świata kobiet. Maryna Gąsienica-Daniel nie utrzymała wysokiej, czwartej pozycji po pierwszym przejeździe i zajęła ósme miejsce.

88. zwycięstwo Shiffrin

Shiffrin odniosła 88. zwycięstwo w imprezie tego cyklu, poprawiając własny rekord wszech czasów. W niedzielę Amerykanka wyprzedziła o 0,06 s Norweżkę Theę Louise Stjernesund oraz o 0,20 Kanadyjkę Valerie Grenier.

Maryna Gąsienica-Daniel nie wykorzystała szansy

Na półmetku zawodów Gąsienica-Daniel miała szansę na pierwsze w karierze podium Pucharu Świata, ale w drugim przejeździe popełniła kilka drobnych błędów i ostatecznie straciła do Shiffrin 0,85 s.

Amerykanka już wcześniej zapewniła sobie piąty triumf w karierze w klasyfikacji generalnej PŚ oraz małe Kryształowe Kule za slalom i slalom gigant. W klasyfikacji wszech czasów Shiffrin wyprzedza Szweda Ingemara Stenmarka oraz swoją rodaczkę Lindsey Vonn.

Klasyfikacja zawodników z największą liczbą zwycięstw w alpejskim PŚ - kobiety i mężczyźni