https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Stasiuk i Monika Sznajderman wśród przeciwników PiS na spotkaniu z Markiem Kuchcińskim

Andrzej Stasiuk (z prawej) podczas spotkania z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim w Nowym Sączu
Andrzej Stasiuk (z prawej) podczas spotkania z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim w Nowym Sączu Alicja Fałek
Sobotnia wizyta marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w mateczniku Prawa i Sprawiedliwości, jak określany jest Nowy Sącz, przebiegała burzliwie. Oprócz licznych zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego w sali Miejskiego Ośrodka Kultury zgromadziło się równie wielu przeciwników. Wśród nich byli, mieszkający w gorlickim Wołowcu, poeta Andrzej Stasiuk i jego żona – pisarka Monika Sznajderman.

Spotkanie Marka Kuchcińskiego z sądeczanami miało burzliwy charakter. Marszałek Sejmu nie raz został wygwizdany przez członków lokalnego Komitetu Obrony Demokracji, jak i rodziców dzieci niepełnosprawnych, czy osób angażujących się w prawa kobiet.

Wśród licznej grupie oponentów PiS, którzy nie zgadzają się z prowadzoną przez partię Jarosława Kaczyńskiego polityką, było również literackie małżeństwo. Andrzej Stasiuk, to znany poeta, pisarz i publicysta. Laureat wielu literackich nagród, w tym Nike. Monika Sznajderman również jest literatem, a do tego antropolożką kultury. Wspólnie prowadzą Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej, we wsi Wołowiec w powiecie gorlickim. Tam też mieszkają.

Literackie małżeństwo angażuje się w sprawy dotyczące obrony praw kobiet oraz na rzecz osób niepełnosprawnych. W Nowym Sączu podczas spotkania z marszałkiem Kuchcińskim w rękach trzymali kartki z napisem: „W twoim sejmie sejmie bije się matki!!".

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

X
Xxx
Sorki matki same się podrapały a potem dołożono filtr do tych ,,ran" i tak znowu kłamstewka te i inne wesoło pobiegły w kraj .....
k
krolem tych lajdakow
zdeprawowana lewizna jak oni
Ł
Łajdacy
Pani Doroto, dziękuję za wyrażenie również mojego zdania na temat tego obłudnego rządu.
Ale za słowo "łajdacy" to ma Pani we mnie osobę, która stoi za Panią murem. Za wywołanie kościoła, który stanął za pieniędzmi a nie za wiernymi chylę czoła. Natomiast za przeklinaniem sprawców to Pani przekroczyła granicę chrześcijaństwa, zasługują na to ale my jesteśmy po stronie dobra a nie zła. Prymasie, jak może wasza świątobliwość milczeć? Pytam, Polska jest jeszcze krajem chrześcijańskim?
Ł
Łajdacy
To był kiedyś lud honorowy, wierzący w Boga a teraz tylko w oczach ma socjal na czele z 500+. Jeszcze nieliczni ludzie honoru odsuwają karę Bożą. Jak czujecie się jako sprzedawcy własnego kraju za 500+? No jak?
Łajdacy to jest trafne określenie głosujących na PIS. Pani Stalińska, dziękuję za słowa prawdy dla bezprawia.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska