Pełna konserwacja wnętrza auli i jej wyposażenia to jedno z kilkudziesięciu zadań, które mają się toczyć w tym roku z dotacją ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa, które rozdziela Społeczny Komitet odnowy Zabytków Krakowa.
"Aula Collegium Maius UJ to zabytek o wyjątkowym znaczeniu dla kultury polskiej. Jej wnętrze ukształtowała w XX wieku w dużej mierze inwencja profesora Karola Estreichera. Odwiedzali ją m.in. papież Jan Paweł II, prezydent Charles de Gaulle, królowa Elżbieta II i cesarz Japonii Akihito" - zwraca uwagę SKOZK, informując o ogłoszonym przetargu, którego zwycięzca będzie przywracał blask temu pomieszczeniu.
Kto może się zająć pracami w tym zabytku?
W ogłoszonym przez UJ przetargu mogą startować firmy, które m.in. zapewnią, że skierują do realizacji tego zamówienia dyplomowanego konserwatora zabytków, z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem, który będzie pełnić funkcję kierownika robót konserwatorskich. Trzeba też mieć na swoim koncie co najmniej dwie roboty budowlane (dwa odrębne kontrakty) w zakresie prac związanych z remontem obiektów zabytkowych.
Termin składania ofert mija 5 czerwca o godz. 9, a godzinę później nastąpi ich otwarcie.
Przetargi można znaleźć na stronie SKOZK
SKOZK przypomina, że każdy beneficjent Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa planujący zlecić prace o wartości przekraczającej 130 tys. zł zobowiązany jest do przeprowadzenia postępowania konkursowego na zasadach zapewniających równość traktowania, uczciwą konkurencję i przejrzystość, w tym do zamieszczenia ogłoszenia o naborze ofert od wykonawców na prowadzonej przez SKOZK stronie internetowej.
"Dotyczy to również beneficjentów prywatnych i kościelnych, którzy zgodnie z wolą polskiego ustawodawcy nie podlegają wymogom ustawy Prawo zamówień publicznych" - podkreśla Komitet.
