Australian Open: Radwańska "połknęła" kolejną przeszkodę

PB
Agnieszka Radwańska jest już w 1/8 rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Krakowianka w trzeciej rundzie turnieju na twardych kortach w Melbourne pokonała gładko Brytyjkę Heather Watson 6:3, 6:1.

Krakowianka kontynuuje swoją niesamowitą passę odnotowując 12. spotkanie z rzędu bez porażki. Przypomnijmy, że Radwańska nie przegrała w bieżącym roku ani jednego meczu.

Początek rywalizacji z 50. zawodniczką z listy WTA nie był dla Polki najłatwiejszy. Brytyjka wyszła na kort bez kompleksów, grała bardzo pewnie i szybko, dzięki czemu kibice oglądali bardzo zacięty pojedynek.

Pomysłu na walkę z będącą w fenomenalnej formie Polce starczyło sympatycznej Brytyjce tylko na trzy gemy, po których 23-letnia krakowianka prowadziła 2:1. Kolejne cztery podania obejmując pewne prowadzenie 5:2. Co prawda Watson zdołała przełamać Radwańską ale pozwoliło to tylko zmniejszyć rozmiary porażki w pierwszej partii, którą "Isia" wygrała do trzech.

W drugim secie Polka zgodnie "z planem" dominowała na korcie zdobywając kolejne gemy. Jedyną przerwę (przy stanie 3:0) w dążeniu do zwycięstwa spowodował... deszcz. Po zasunięciu dachu Radwańska dalej pokazywała znakomity tenis podwyższając do 5:0. Ostatecznie dzielnie grająca Watson zdołała ugrać jednego gema i set zakończył się wynikiem 6:1.

W walce o ćwierćfinał Polka zmierzy się z Serbką Aną Ivanović, która pokonała swoją rodaczkę Jelenę Janković 7:5, 6:3.

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Heather Watson (W.Brytania) 6:3, 6:1.