FLESZ - Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy

Jak informuje powiat krakowski wartość odebranych obecnie robót wynosi 4,16 mln zł. Pierwszy etap prac, a co za tym idzie -odbiory obejmowały: zabezpieczenie skarpy, wykonanie podpór pośrednich, wykonanie fundamentów i przyczółków podpór wiaduktu. W odbiorze uczestniczyli: wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk i dyrektor Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego Łukasz Wróblewski.
Budowa wiaduktu nad linią kolejową w Batowicach na granicy powiatu krakowskiego i miasta Krakowa trwa od czerwca 2020. Całość inwestycji obejmuje budowę układu komunikacyjnego trzech rond z wiaduktem łączącym ul. Powstańców w Krakowie z drogą powiatową w Batowicach i Dziekanowicach. W ramach inwestycji powstaną też: chodnik, ścieżka rowerowa i zbiorniki retencyjny. W przyszłości tutaj będzie połączenie północnej obwodnicy Krakowa z miastem.
Budowę wiaduktu realizuje firma IMB-Podbeskidzie. Po podpisaniu umowy zakładano zakończenie robót na listopad 2021 r. Ale doszły dodatkowe roboty, bo - jak nam mówił starosta krakowski Wojciech Pałka - PKP postawiło nowe warunki dotyczące wielkości wiaduktu. Konieczne było jego wydłużenie, by uwzględnić dobudowy w przyszłości dwóch torów kolejowych. To nie tylko zwiększało początkowe koszty zadania, które wynosiły prawie 30 mln zł, ale wydłużało termin wykonania prac. Ponadto ulewy i podtopienia utrudniały i opóźniały prace. Ostatecznie termin zakończenia zadania został ustalony na czerwiec 2022 roku.
Zadanie jest finansowane częściowo z: Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetów powiatu krakowskiego, miasta Krakowa oraz gmin Zielonki i Michałowice.
Są pieniądze na oświetlenie przejść dla pieszych. Minister A...
Gmina Michałowice. Zamknęli most na Dłubni w Książniczkach. ...
Batowice. Budowa wiaduktu znacznie droższa. Nowe wymogi PKP ...
- Co zjeść, podróżując po Małopolsce? Oto regionalne przysmaki!
- Amerykański Rajd kantYny w gminie Wielka Wieś. Kowboje i rumaki pod maskami aut
- Wielka Wieś. Nietypowe dożynki. Korowody, wieńce, przyśpiewki na Wielkowiejskim Targu
- Piknik Rodzinny w Ojcowskim Parku Narodowym. Atrakcji nie brakowało!
- Gminne święto plonów. Przybył korowód z 13 wieńcami i przyśpiewkami
- Z wizytą w kozim gospodarstwie, czyli tam, gdzie zbierają suchy chleb