MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą kolejne atrakcje turystyczne na Górze Parkowej w Krynicy. Dostarczą wrażeń i umożliwią podróż w czasie

Klaudia Kulak
Klaudia Kulak
Prace związane z realizacją dwóch nowych inwestycji na Górze Parkowej trwają
Prace związane z realizacją dwóch nowych inwestycji na Górze Parkowej trwają PKP PLK/ Piotr Ryba
Polskie Linie Kolejowe realizują prace związane z budową Polany Muzyki i Świateł na Górze Parkowej. Nowe wyjątkowe miejsce na mapie uzdrowiska ma szansę stać się jego kolejną atrakcją turystyczną. Aktualnie trwają intensywne prace na polanie szczytowej. Ale to nie wszystko. PKL wyłania też wykonawcę, który wybuduje wieżę widokową na Górze Parkowej. - Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku w Krynicy-Zdroju pojawią się nowe atrakcje turystyczne - mówi burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Małopolska przyciąga turystów jak magnes, a Krynica-Zdrój już od jakiegoś czasu jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków. Nic dziwnego, bo oferuje turystom wiele atrakcji, których z roku na rok przybywa.

Duża ich cześć zlokalizowana jest na Górze Parkowej, która jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych Krynicy-Zdroju. Do Ogrodów Żywiołów, toru MTB oraz Pumptracku wybudowanych w ostatnim czasie dołączą kolejne atrakcje, które na stałe wpiszą się w ofertę turystyczną sądeckiego uzdrowiska.

Mowa tutaj o Polanie Muzyki i Świateł. Nowa atrakcja w stylu retro będzie nawiązywać do symboliki Krynicy-Zdroju i według zamysłu, ma być kontynuacją zapoczątkowanej w ośrodku podroży w czasie.

Pojawią się tam rzeźby z roślin, przedstawiające znane postaci uzdrowiska i Krynicy-Zdroju. W ogrodzie znajdą się też kwiatowe rzeźby w kształcie instrumentów, z których popłynie muzyka z epoki retro. Będą to między innymi arie Jana Kiepury czy Marty Eggerth, którzy swoją pasją rozsławiali Krynicę-Zdrój. Polana stanie się również miejscem wystaw tymczasowych, podczas których prezentowane będą ażurowe rzeźby postaci z lat 30. czy witrażowe motyle.

Ale to nie wszystko. W planie jest także budowa Wieży Widokowej wraz z punktem widokowym na wysokości 36 m, która znajdować się będzie przy budynku stacji górnej kolei PKL na Górze Parkowej. Będzie można podziwiać z niej urokliwy krajobraz Krynicy oraz Beskidu wraz z Jaworzyną Krynicką, a nawet Tatry. Obok wieży znajdzie się zielona strefa odpoczynku.Realizacja tej inwestycji jest coraz bliżej. Jak poinformował burmistrz Krynicy, wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca tego zadania.

- Strategiczna współpraca Krynicy z PKL Góra Parkowa to obopólne korzyści dla miasta i spółki. Zamiana terenów umożliwiła nam budowę amfiteatru, z którego już niedługo będziemy mogli w pełni korzystać. Cieszę się, że w Krynicy-Zdroju pojawią się nowe atrakcje turystyczne jak Polana Muzyki i Świateł oraz Wieża Widokowa. To zwiększy jeszcze nasz potencjał turystyczny - przyznaje Ryba.

To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska