https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne badania dla mieszkańców Krakowa. Jakie konkretnie usługi są dostępne? Gdzie można się zapisać na konsultacje?

Aleksandra Łabędź
Bezpłatne badania dla mieszkańców Krakowa. Jakie konkretnie usługi są dostępne? Gdzie można się zapisać na konsultacje?
Bezpłatne badania dla mieszkańców Krakowa. Jakie konkretnie usługi są dostępne? Gdzie można się zapisać na konsultacje? Freepik.com
Konsultacje dietetyczne dla kobiet w ciąży i osób z cukrzycą, edukacja w zakresie profilaktyki czerniaka i ocena znamion skórnych, profilaktyka nowotworów piersi – to tylko niektóre z elementów programu dla mieszkańców stolicy Małopolski, które przeprowadza Grupa LUX MED, we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.

Spis treści

To już kolejna współpraca Grupy LUX MED z Urzędem Miasta Krakowa, ale pierwsza na tak szeroką skalę. Dla krakowian przygotowano aż 5 programów edukacyjnych dotyczących różnych obszarów zdrowia. Mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać zarówno z porad ekspertów, bezpłatnych badań oraz materiałów edukacyjnych, które pomogą w samodzielnym zarządzaniu swoim zdrowiem. Wszyscy chętni mogą zapisać się na konsultacje stacjonarne lub telefoniczne.

Profilaktyka dla pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów

Każdy pacjent z cukrzycą powinien priorytetowo traktować swoją dietę i komponować ją w taki sposób, by poziom glikemii był jak najbardziej stabilny. Tylko jak to robić? O to można zapytać dietetyka podczas konsultacji telefonicznych. Eksperci doradzą, jak komponować dietę i jak zmienić nawyki żywieniowe, aby ograniczyć ryzyko rozwoju powikłań cukrzycy. Z porad mogą skorzystać nie tylko pacjenci, ale także ich rodziny i opiekunowie.

Profilaktyka i przeciwdziałanie chorobom nowotworowym skóry, w tym czerniakowi

Jesień to najlepszy czas na badanie znamion. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na te, które w ostatnim czasie zmieniły wygląd lub wielkość, a także na wszystkie nowe, dotychczas niebadane przez dermatologa. Na bezpłatną konsultację dermatologiczną można umówić się do placówki Grupy LUX MED przy ul. Opolskiej 110. Pacjenci po wizycie otrzymają nie tylko poradę, ale również materiały edukacyjne.

Profilaktyka w zakresie edukacji żywieniowej kobiet w ciąży oraz po porodzie

Wiele mitów narosło wokół właściwego odżywiania się w ciąży i po porodzie. Młode mamy często zastanawiają się, jak to co jedzą, wpływa na rozwój maluszka – zarówno jeszcze w trakcie ciąży jak i po porodzie, szczególnie jeśli mama karmi piersią. Wszelkie wątpliwości rozwieje dietetyk podczas bezpłatnej konsultacji telefonicznej. Właściwie skomponowana dieta pozwala bowiem uniknąć niedoborów żywieniowych, wspiera prawidłowy rozwój dziecka a po porodzie wspomaga szybszą regenerację oraz pozytywnie wpływa na laktację.

Edukacja żywieniowa w zakresie prawidłowego bilansowana posiłków dla osób stosujących dietę wegetariańską i wegańską

Rosnąca popularność diet roślinnych w Polsce jest zauważalna od kilku lat. Obecnie około 10% dorosłych Polaków (między 18 a 65 rokiem życia) deklaruje się jako wegetarianie, a 6% jako weganie. Oznacza to, że już około milion osób nie spożywa mięsa, a dwa miliony rozważają przejście na dietę bezmięsną w najbliższej przyszłości. Szczególnie młodsze pokolenia napędzają ten trend — w grupie wiekowej 18-29 lat wegetarianami jest około 7% osób. Jak jednak bilansować posiłki i dostarczać wszystkich niezbędnych mikroskładników na diecie roślinnej? O czym pamiętać, rezygnując z mięsa? Na te wszystkie pytania odpowie dietetyk podczas konsultacji telefonicznej.

Edukacja onkologiczna kobiet pod kątem profilaktyki nowotworu piersi

Każdego dnia aż 50 Polek słyszy diagnozę: nowotwór piersi. Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym u kobiet, stanowiąc około 23-25% wszystkich przypadków nowotworów u kobiet w naszym kraju1. Zmienić to może profilaktyka i wczesne wykrywanie zmian. Mieszkanki Krakowa mogą zapisać się na bezpłatną konsultację do centrum medycznego Grupy LUX MED przy ul. Opolskiej 110, gdzie będą mogły dowiedzieć się więcej o samobadaniu, a także innych działaniach profilaktycznych w tym obszarze. ​

Jak się umówić?

Aby skorzystać z pomocy specjalistów, wystarczy zadzwonić na infolinię – jedną, dla wszystkich programów: 12 252 80 41, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 6-22 oraz w weekendy w godz. 7-21.

Do kiedy trwają programy?

Programy profilaktyczne trwają do końca 2024 roku.

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska