Kamila Żuk ma 20 lat
Kamila Żuk ma 20 lat Facebook/Kamila Żuk
Norweżka Tiril Eckhoff wygrała bieg na 7,5 km - pierwszą konkurencję zawodów biathlonowego Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie. Najlepsza z Polek, Kamila Żuk, zajęła 51. miejsce.

Na tę imprezę zostały delegowane zawodniczki z zaplecza naszej grupy olimpijskiej, którą stanowią Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz. Przebywają na zgrupowaniu w Ruhpolding, do Anterselvy przyjedzie tylko Nowakowska - na niedzielny bieg ze startu wspólnego.

Wcześniej, w sobotę, odbędzie się wyścig na dochodzenie, do którego kwalifikację zdobyła dzisiaj tylko Żuk, jako jedyna z Polek zajęła w sprincie lokatę w "60". 20-latka wykonała pierwsze strzelanie bezbłędnie, ustawiła się w kolejce po punkty Pucharu Świata, ale celując w pozycji stojąc zaliczyła dwa błędy - i musiała przebiec dodatkowo 300 metrów, tracąc szansę na miejsce wśród 40 najlepszych.

BIATHLON, PUCHAR ŚWIATA ANTERSELVA (ANTHOLZ). LIVE, NA ŻYWO, TRANSMISJA, GDZIE OGLĄDAĆ?

Dla pozostałych Polek zawody w Anterselvie dzisiaj się zakończyły. Anna Mąka strzelała dokładnie z taką samą skutecznością jak Kamila Żuk, ale wolniej pobiegła - i zajęła 84. pozycję. Kinga Mitoraj z 3 karnymi rundami była 80, a Karolina Pitoń z pięcioma - 89.

Bieg na 7,5 km: 1. Tiril Eckhoff (Norwegia) 21.05,3 (0 rund karnych), 2. Laura Dahlmeier (Niemcy) strata 12,0 (0), 3. Veronika Vitkova (Czechy) 20,6 (0)... 51. Kamila Żuk 2.04,0 (2), 80. Kinga Mitoraj 3.08,8 (3), 84. Anna Mąka 3.18,5 (2), 89. Karolina Pitoń 3.41,2 (5).

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Biathlon, Puchar Świata: Polki mają sprint za sobą. Tylko Kamila Żuk wystąpi w pościgu - Dziennik Polski