Biblioteka na Rajskiej otwiera pierwszą czytelnię. Czytelnicy będą mogli z niej skorzystać pod warunkiem zamówienia książki

Julia Kalęba
Julia Kalęba
Z książek zamówionych w dowolnej czytelni w bibliotece będzie można skorzystać na miejscu, w Czytelni Czasopism.
Z książek zamówionych w dowolnej czytelni w bibliotece będzie można skorzystać na miejscu, w Czytelni Czasopism. brak
Czytelnia Czasopism została otwarta dla odwiedzających Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Z księgozbioru biblioteki można już skorzystać na miejscu, a stolik zająć pod warunkiem wcześniejszego zarezerwowania książki.

FLESZ - Kto wygra drugą turę?

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie można już skorzystać z książek na miejscu. Placówka przy Rajskiej oferuje teraz nie tylko możliwość wypożyczenia materiałów, ale również długo oczekiwany przez czytelników dostęp do księgozbioru. Oznacza to także pierwszy krok w stronę otwarcia czytelni od czasu wprowadzenia społecznej izolacji.

- W tej chwili w Czytelni Czasopism dostępnych jest 18 stolików i to właśnie tam można korzystać ze zbiorów ze wszystkich czytelni. Trzeba je tylko wcześniej zamówić. Nie ma możliwości zamówienia sobie stolika do tzw. pracy własnej bez zamówienia zbiorów - zastrzega Agnieszka Będkowska, rzeczniczka WBP w Krakowie.

Możliwość ta będzie obowiązywać przez całe wakacje, bo w tym roku, wyjątkowo, biblioteka nie zawiesi działalności na dwa tygodnie.

- Okres przymusowego zamknięcia spowodowany sytuacją epidemiologiczną wykorzystaliśmy m.in. na niezbędne prace systemowe, dzięki czemu w tym roku nasza Biblioteka będzie otwarta dla czytelników przez całe wakacje - mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

Zmiany w bibliotece dotyczą też akcji, które co roku towarzyszą jej letnim działaniom. Tym razem na ulice miasta nie wyjechała Lotna Czytelnia, ale książkowy rower stanął za to w murach biblioteki. Ze względu na sytuację epidemiologiczną to tam na czytelników w ciągu całego tygodnia będą czekać książkowe niespodzianki. W poniedziałku bibliotekarze pozostawią w nim biografie, we wtorki fantastykę, w środę - romansy, czwartki będą należeć do kryminałów, a piątki literatury dla dzieci i młodzieży.

Tym, którzy podczas wypoczynku chcą mieć pod ręką całą biblioteczkę, biblioteka oferuje dostęp do platformy Legimi oraz Ibuklibra.

Przypomnijmy, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na Rajską od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 - 19:00. Dla tych, którzy nie mogą przyjść w godzinach otwarcia, dostępny jest Książkomat. Można w nim odebrać zamówione wcześniej internetowo książki o dowolnej porze.

Również ze względu na nowy reżim sanitarny w Bibliotece nalezy nosić maseczkę, przy wejściu dezynfekować ręce i zachowywać bezpieczny odstęp. W placówce należy ograniczyć czas wizyty do niezbędnego minimum, a zaległe opłaty regulować przy pomocy płatności elektronicznych. Bibliotekarze podkreślają, że zwrócone książki i dokumenty trafiają na 7-dniową kwarantannę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie