Innowacyjny antykwariat
Antykwariat zazwyczaj kojarzy nam się ze starym lokalem w zabytkowej części miasta od podłogi po sufit wypełnionym książkami. Tezeusz to dowód na to, że rynek antykwaryczny może być innowacyjny i rozwojowy. Firma posiada 16 filii zakupowych w całym kraju, a niedługo Tezeusz chce wkroczyć na rynek europejski.
Firma obecnie przekształca się w wieloformatową platformę e-commerce, napędzaną sztuczną inteligencją, oferującą książki papierowe (nowe i używane) oraz formaty cyfrowe (e-booki i audiobooki).
Od 26 książek do 1,5 mln
Zaczęło się skromnie w maju 2011 r., kiedy założyciel antykwariatu i księgarni Andrzej Miszk wystawił na aukcji internetowej pierwsze 26 książek wystawionych.
- Dziś oferujemy naszym czytelnikom blisko półtora miliona książek używanych, jak i nowych. Dzięki temu jesteśmy krajowym liderem na rynku książki antykwarycznej - mówi dr Marcin Witkowski, ekspert ds. starodruków i książek antykwarycznych Tezeusz.pl
Co wyróżnia Tezeusza?
W 2015 r. powstała ogólnopolska sieć zakupową książek używanych. Od tego czasu specjaliści z Tezeusza bezpłatnie docierają do każdego miejsca w kraju i kupują książki od indywidualnych osób, jak i instytucji takich jak np. biblioteki.
- To nas wyróżnia w Polsce, jaki i w całej Europie. Dodam jeszcze, że w Polsce oprócz koneserów pojawia się coraz więcej osób, które chcą kolekcjonować książki. Między innymi właśnie do takich osób chcemy trafić z nasza ofertą sprzedaży - dodaje dr Marcin Witkowski.
Proekologiczny antykwariat
Specjalista zwraca również uwagę na aspekt ekologiczny działalności antykwariatu.
- Dzięki temu, że wiele książek ratujemy przed wyrzuceniem na śmietnik nasza praca wpisuje się w działalność proekologiczną. Książka wędruje do kolejnych właścicieli, którzy dzięki temu nie muszą oni kupować nowych książek - mówi ekspert od starodruków.